V 2. kole Niké Handball extraligy zvíťazili hráči HC Záhoráci Stupava/Malacky na domácej palubovke nad ŠKP Bratislava v dramatickej koncovke 27:25.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – ŠKP Bratislava 27:25 (17:14)
Zostava a góly Záhoráci: Maslić, Rybár, Velebný – Kurka 7, Grich 5/2, Burnazović 5/3, Žunić 4, Ristić 3, Valachovič, Vasović a Kovács po 1, Tóth, Konečný, Prevaj, Blašković.
Najviac gólov ŠKP: Kysel 6, Orosz 5, Kiss a Pomichal po 4.
Počet divákov: 300, rozhodovali: Bohuniczký, Szerencsés, vylúčení: 2:7, ČK: Blašković , 7 m hody: 7/5 – 3/2.

Duel pred takmer vypredanou halou začali obe mužstvá s mimoriadnu aktivitou. Rozhodcovia stretnutia hneď od začiatku duelu nastavili prísny meter a na to už v 7. minúte doplatil najlepší strelec Záhorákov z úvodného kola Frane Blasković, ktorý inkasoval červenú kartu. Tréner domácich musel urobiť nútené zmeny v zostave a mužstvá sa až do stavu 10:10 v 19. minúte ťahali o každý gól. Domácim hráčom sa postupne podarilo odskočiť až na trojgólový rozdiel, s ktorým odchádzali do šatní. Mohli s ešte vyšším, ale so záverečným klaksónom Ristić nepremenil sedemmetrový hod.

Záhorácke rádio 2024 01

V druhej časti si Záhoráci neustále udržiavali do 48. minúty náskok o tri až štyri góly, ale hostia nezložili zbrane a záver dokázali zdramatizovať. Postupne ukrajovali z náskoku domácich, keď pasáž medzi 48. a 56. minútou vyhrali 5:1 a na ukazovateli svietilo skóre 24:24. Záhorákov však tento okamih nezlomil, naopak, zlepšili obranu a v útoku si taktovku do svojich rúk zobrali najskúsenejší hráči. Vedenia na stranu Záhorákov strhol najlepší strelec zápasu Kurka a posledné dva presné zásahy, ktoré spečatili víťazstvo domácich zariadil Burnazović. Záhoráci tak majú po dvoch kolách plný počet bodov a najbližšie sa predstavia na palubovke Topoľčian, ktoré mali v tomto kole voľno.

Povedali po zápase:

Bojan Ćirić, tréner Záhoráci Stupava/Malacky: „Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Pred ŠKP sme mali veľký rešpekt. Veľa ľudí podceňuje ŠKP, ale aj ďalšie mužstvá s nimi budú mať problém. Majú veľmi dobrý systém v obrane, čo aj dnes ukázali. Rozhodujúce v tomto zápase bolo, že sme dokázali dať ľahšie góly po našich rýchlych protiútokoch. Výborne zachytali brankári, špeciálne Juraj Rybár. Dokázali sme sa vysporiadať aj zo skorou červenou kartou Blaškovića, ktorá nás donútila zmeniť mnoho pripravených vecí a na krídlo musel ísť Ristić, ale aj so skvelou podporou fanúšikov sme to zvládli.“

Igor Žunić, pivot Záhoráci Stupava/Malacky: „Oproti prvému stretnutiu v Hlohovci sa nám podarilo zlepši obranu, hrali sme našu rýchlu hru, pridali sme do toho srdce a výrazne nám pomohli aj naši skvelí diváci, ktorí nás povzbudzovali aj v takých chvíľach, keď sa nám darilo menej.“

Výsledky ďalších stretnutí: Bojnice – Nové Zámky 26:27, Martin – Modra 29:25, Košice – Hlohovec 40:31, Považská Bystrica – Prešov (nedeľa 18.00 h).