Hádzanárky HC Tatran Stupava vstúpili do sezóny úspešne, keď jednoznačne zdolali v 1. kole 1. ligy Zlatnú na Ostrove 28:14.

HC Tatran Stupava – Handball Zlatná na Ostrove 28:14 (11:4)
Zostava a góly Tatrana: Porubská, Mozoľová – H. Karkušová 5/1, Griffiths 5/4, Bečirhodzič 4, Kovácsová 4/1, Jurigová a Tornócziová po 3, Horváthová 2/1, Bahorecová a Sobotová po 1, Galková, N. Palušová, K. Karkušová

Hosťujúce hráčky dokázali držať krok s domácimi iba do 7. minúty, keď svietil na ukazovateli stav 3:2 pre Stupavu. Domáce hráčky od tohto momentu súperkám v útoku až do konca polčasu nič nedovolili, keď za 23 minút inkasovali už iba 2 góly. Do šatní tak odchádzali s pohodlným náskokom 11:4. Druhý polčas bol už na góly bohatší z oboch strán a Stupavčanky postupne zvyšovali náskok až na konečných 28:14.

Záhorácke rádio 2024 01

Hlas po zápase:
Peter Olšavský, tréner HC Tatran Stupava: „Aj keď to nebol oku lahodiaci zápas myslím si, že naše víťazstvo je plne zaslúžene. Dôležité je, že dievčatá a hlavne naši fanúšikovia po dlhšej dobe zažili pocit víťazstva a to bolo v tomto zápase prvoradé, za čo všetkým ďakujem.“