Zápas 6. kola 6. ligy Zápas sa hral v Brodskom, kde sa stretli doteraz nezdolané mužstvá Brodského a Mokrého Hája. Bol to súčasne aj zápas o čelo tabuľky. Hostia by museli vyhrať, domácim stačila remíza.

Šaštín – Holíč

A práve nerozhodne aj skončil zápas. Hoci domáci v zápase trikrát vyhrávali, body sa napokon delili a tak Mokrý Háj predbehol Spartak zo Stráží, ktorý nadelil Kopčanom päťku. Z troch bodov sa tešilo aj druhé mužstvo zo Šaštína Stráží, Slovan tesne zdolal Holíč.

Bratský súboj Slovíkovcov v Jablonici skončil bez gólov, čo prekvapilo najmä u hlbockého Tomáša, no prehra domácich 1:8 vzbudila veľkú pozornosť.

ZsFZ 6. liga Západ 6. kolo

Slovan Šaštín – Holíč 3:2 (2:2)
Góly: 19. M. Herda, 36., 73. F. Pollák – 18. T. Krčík, 40. P. Studenič.
Rozh. Zboran, Gago, Pastorek, ŽK 0:1.
Šaštín: Vach – Šághy, Šedivý, Mošať, Michalica, Kučera, B. Svrček, Brunner, Kurc, F. Pollák, Herda (str. Hurban, Fráner), tréner V. Mihalík.
Holíč: Vaculka – Studenič, Masaryk, Zubalík, M. Švrček, T. Daniel, Samadov, Kocák, Čech, Krčík, D. Mráz (str. R. Polák, Králiček, M. Mráz, Ružička), tréner Ján Tolla.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa v 18. min. ujali vedenia gólom Krčíka. Už o minútu však bolo vyrovnané, keď sa presadil Matúš Herda. Prvýkrát domáci viedli po góle Polláka, no kabín sa išlo za nerozhodného stavu 2:2, keď vyrovnal Studenič. Po prestávke gólostroj ustal a diváci videli už iba jeden gól. K radosti tých domácich ho dal v 73. min. Pollák, ktorý zaistil Slovanu zisk troch bodov.

Radimov – Stará Turá 3:1 (1:1)
Gól: 25. (11), 73. P. Božek, 71. D. Kozány – 5. O. Peterka.
Rozh. Oselský, Opatovský, Gašparíková.
Radimov: Biskupič – Masár, D. Vach, Vizváry, Urbánek, Dermek, R. Valla, Baláž, Konečný, D. Kozány, Božek (str. Jurica, Rehák, Polák), tréner Tomáš Juračka.
Stará Turá: Samul – Peterka, Valenčík, Antálek, Sedlák, Sekerka, Koto, Záhora, Mazák, Sládek, Durec (str. Benian), tréner Filip Durec.

Derby tabuškových susedov začalo nešťastne pre domácich, ktorí už v 5. min. inkasovali zásluhou Peterku 0:1. Do prestávky stačili už len vyrovnať, keď Božek premenil nariadený pokutový kop – 1:1. Druhý polčas sa už hral v réžii domácich. Svoju prevahu využili na strelenie dvoch gólov. Do vedenia ich dostal v 71. min. David Kozány a o dve minúty svojim druhým gólom pečatil na konečných 3:1 Paťo Božek.

Brodské – Mokrý Háj 3:3 (2:1)
Góly: 11. Joedson, 31. F. Blaha, 53. M. Bartal (11) – 16. K. Lašák, 50. O. Prokeš, 73. P. Vaško (11).
Rozh: Meluš, Grznár, Piaček. ČK 0:1 (87. Krupodorov).
Baník: Janči – Petranský, Dezidério, Soós, Ralbovský, Bartal, Joedson, Teixeira, Gonda, Trubiroha, Blaha (str. Gál, Pelikán).
Mokrý Háj: Šipoš – Buchta, Hladký, Bohunický, Prokeš, Kavoň, Vaško,  K. Lašák, M. Lašák, Krupodorov, R. Valúch (str. Petrovič, Eisner), tréner Igor Šefčík.

Trikrát domáci v zápase prvého s druhým vyhrávali, no nakoniec si pripísali prvú stratu v sezóne. Po vedúcom góle brazílskeho legionára Joedson hostia pomerne rýchlo odpovedali K. Lašákom 1:1. Po polhodine hry išli domáci opäť do vedenia zásluhou Blahu. Po prestávke hostia rýchlo vyrovnali Prokešom na 2:2. Posledné góly padli z pokutových kopov. Ako prvý sa nemýlil Bartal a na konečných 3:3 vyrovnal z bieleho bodu Vaško. Domáci nevyužili v závere krátku „presilovku“ po vylúčení Krupodorova.

Spartak Stráže – Kopčany 5:1 (1:0)
Góly: 33. D. Pálka, 53., 65. R. Slovák, 80. V. Buzay, 90. M. Biksadský (11) – 69. T. Zabadal.
Rozh. Ahmed, Dzina, Kohút.
Stráže: Hladký – Pagáč, I. Letko, L. Letko, Štora, Kuník, Jankovič, Cvečka, M. Biksadský, Slovák, D. Pálka (str. J. Pollák, Waldhauser, Buzay, Konečný,), tréner Lukáš Bajan.
Kopčany: F. Ivánek – Neúročný, M. Ivan, Blažek, Biháry, Milan Vašíček, Karas, M. Vach, Lukáč, O. Zabadal, Marian Vašíček (str. T. Zabadal, Veselý, Kotvan), tréner Jozef Ivan.

Kopčany statočne odolávali favoritovi celý polčas, po ktorom vyhrávali domáci iba 1:0 po góle Dušana Pálku. Po prestávke sa dvakrát presadil Robo Slovák a domáci viedli už 3:0. Hostia znížili T. Zabadalom na 3:1, no v záverečných desiatich minútach dvomi gólmi upravili Buzay a Biksadský z penalty na konečných 5:1.

Rybky – Kúty 6:0 (3:0)
Góly: 13. vlastný (M. Kalčík), 33., 43., 65. I. Ravas, 49. M. Kadlíček, 84. D. Čmarada.
Rozh. Fuňák, Frič, Pivarček.
Rybky: Rýzek – Mach, Chudý,Vacula, Patka, Chvála, Jurka, Mareček, I. Ravas, Do. Surový, Petrúfka (str. Kadlíček, Čmarada, De. Surový, Cigáň, Bojňanský), tréner Vladimír Hyža.
Kúty: Sedalík – Ralbovský, Smolinský, Antala, Vrábel, Biksadský, Kalčík, Klena, Djordjevski, Daniš, Jovarovič (str. Polák, Halabrín, Navrátil, Baláž, Šimek), tréner Branislav Jablonický. Puškač, Navrátil, Polák, Antálek

Posledné Kúty odolávali v Rybkách sotva štvrťhodinku. V 13. min. pomohol domácim vlastným gólom Kalčík. Hetrikom sa k nemu pridal Ivan Ravas a k poltuctu pridali svoj diel aj Kadlíček a Čmarada.

Jablonica – Hlboké 1:8 (1:3)
Góly: A. Zubák – M. Šustek 3, M. Pavlík, P. Líška, L. Kadlečík, R. Slaný, M. Sládek.
Rozh. Revay, Kovačík, Dragula.
Jablonica: Sklenár – Zajonc, Pátek, Leušin, Jenčík, T. Vach, Masár, Jánošík, Zubák, D. Slovík, Galba (str. R. Peterka), tréner Jakub Štefanka.
Hlboké: Noščák – Pajpach, Serdahely, Kumančík, L. Šúrek, M. Šúrek, Pavlík, Liška, Mráz, T. Slovík, Kadlečík (Morávek, Otépka, M. Šúrek, Slaný, Sládek), tréner Jozef Jediný.

Susedské i bratské derby Slovíkovcov, pričom sa paradoxne ani jeden z nich gólovo nepresadil. Hostia začali svoju kanonádu v 7. min. Šustekom. Domáci stačili v 14. min. vyrovnať Zubákom, no keď po polhodine hry sa presadil opäť Šustek a na polčasových 1:3 uzavrel Liška, bolo vlastne rozhodnuté. Po prestávke pridalo Hlboké ďalších 5 gólov a vysoko vyhralo.

Borský Mikuláš – Dubovce 1:1 (0:1)
Góly: 83. M. Ferenčík – 45. R. Drgon.
Rozh. Tupý, Majcher, Vido.
Borský Mikuláš: Cigánek – Krchňavý, Vrablic, R. Cintula, S. Sloboda, Macek, Abogan, Ondriska, Ferenčík, Vrablic, Orlík (str. Morávek, Petrík), tréner Peter Cintula.
Dubovce: Pekar – Machlica, Matúš, Krutý, Nečas, M. Valúch, Klein, Balážik, Pukančík, Sloboda, Drgon (str. Rybnikár, Vanek, Hološka, Mišík), tréner Pavol Junek.

Búrania veľmi túžili po prvom zisku troch bodov, no nevyhrali ani na šiesty pokus. Inkasovali v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa presadil kanonier hostí Rado Drgon – 0:1. Svoju snahu o zvrat v stretnutí korunovali v 83. min. gólom Milana Ferenčíka na 1:1. Viac však už nestihli a tak si súperi body podelili.

Ďalší program: 7. kolo sobota 16.9. o 15 hod. Slovan Šaštín – Kopčany, Stará Turá – Bor. Mikuláš, Hlboké – Brodské, nedeľa 17.9. o 15 hpd. Dubovce – Stráže, Mokrý Háj – Rybky, FK Kúty – Radimov, Holíč – Jablonica.

.

Futbal: Trenčania ukončili skalickú sériu bez prehry

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 7. kola nadstavbovej časti Niké…