Keď vo 4. kole nadelil Štefanov čárskemu Baníku 9 gólov, zdalo sa že to ťažko niekto v jesennej časti prekoná. Ubehli však iba 2 týždne a už tu máme nový rekord, keď Cerová vyhrala v Rohove 12:1. O presnú polovicu gólov sa zaslúžil ich líder Timotej Královič, ktorý predstihol v tabuľke strelcov 11 – gólového Jáňana Kevina Bolfa a s 13 gólmi sa usadil na jej čele.

Rohov – Cerová

Lakšárska N. Ves – Štefanov 0:3 (0:1), 27. M. Matula, 55. P. Tomašovič, 63. M. Vyskoč, rozh. Michalička, Polakovič, Hušek. ČK 2:1 (82. J. Cingel, 88. T. Velický – 88. S. Grunner).

Šiesty zápas, šieste víťazstvo Štefanova. Svoju skvelú formu z úvodu sezóny potvrdil líder tabuľky aj v Lakšároch, keď domácim nedal šancu. Po polhodine hry otváral skóre zápasu Matula, chvíľu po prestávke zvýšil P. Tomašovič na 0:2 a na konešných 0:3 uzavrel v 63. min. Vyskoč. V závere sa aj priostrilo, v 82. min. videl ČK hosťujúci Filip Hoško a v 88. min. po vzájomnej strkanici aj domáci Tomáš Velický a hosťujúci Slávo Grunner.

Petrova Ves – Oreské 1:1 (0:1), 78. T. Polák (11) – 15. M. Baláž, rozh. Matúš, Vlk, Tomka. ČK 0:1 (60. F. Hoško).

Stretnutie dvoch popredných mužstiev tabuľky prinieslo deľbu bodov. Hostia vyhrávali po góle Mira Baláža 0:1. Svoje vedenie držali až do záveru zápasu. Keď po hodine hry musel ísť predčasne pod sprchy po druhej ŽK hosťujúci Hoško, Petrova Ves početnú prevahu využila na zrovnanie skóre. Postaral sa oň v 78. min. premeneným pokutovým kopom Tomáš Polák – 1:1. V zostávajúcom čase už ani jedno mužstvo gól nestrelilo. Bližšie k nemu mali domáci, body sa však delili.

Macek Knihy.Zahori

Unín – Sobotište 2:1 (1:1), 35. J. Šiška, 49. M. Uher – 18. M. Kadlečík, rozh. Štora, Ma. Šefčík.

V rýchlom a bojovnom zápase mali hostia od začiatku viac z hry i viac šanci. Po jednej z nich sa aj ujali vedenia Kadlečíkom – 0:1. Postupne sa však hra vyrovnala, domáci začali viac kombinovať a vytvárať si aj šance. Jednu z nich využili v 35. min., keď po trestnom kope brankár hostí neudržal loptu a Jakub Šiška vyrovnal na 1:1. Po prestávke začali lepšie domáci a o troch bodoch v prospech domácich rozhodla chvíľu po prestávke aj s prispením teču prudká strela Miša Uhra – 2:1.Odmenou za snahu pre hráčov Unína bolo víťazstvo so silným súperom.

Moravský Sv. Ján – Radošovce 4:1 (2:0), 1., 10., 90. K. Bolf, 69. vlastný (P. Schwach) – 54. S. Kolínek, rozh. Kahúň, Obcovič.

Jáňania sa jednoznačným víťazstvom vrátili na druhé miesto tabuľky. Už tretím hetrikom v sezóne sa pod víťazstvo najvýraznejšie podpísal Kevin Bolf, vlastným gólom im prispel aj hosťujúci Schwach. O čestný úspech Radošoviec sa postaral Kolínek, keď znižoval chvíľu po prestávke na 2:1. Vlastenec Schwacha im však zobral vietor z plachát.

Záhorácke rádio 2024 01

Š. Humence – Baník Čáry 4:2 (1:1), 22. P. Macek, 55. A. Gaša, 89. V. Kutlák, 90. T. Chorvát – 11., 78. D. Kollár, rozh. Otočka, Hušek.

Domáci očakávali ľahké víťazstvo, no riadne sa naň museli nadrieť. Čáry vyhrávali gólom Kollára a aj keď domáci otočili po góloch Macka a Gašu, Kollár svojim druhým gólom vyrovnal na 2:2. Keď už sa schyľovalo k deľbe bodov, minútu pred koncom mali možnosť rozhodnúť hostia po prečíslení Poláka so Šefčíkom. Neboli úspešní a hneď z protiútoku dostal domácich do vedenia Kutlák 3:2. Klasické nedáš – dostaneš !!! V nadstavenom čase ešte prikrášlil víťazstvo domácich bývalý hráč Baníka Tomáš Chorvát – 4:2.

Rohov – Cerová 1:12 (1:4), E. Dubec – T. Královič 6, D. Strapko a A. Roman 2, M. Burian, D. Václavek, rozh. Vlk, Mráz, Polakovič.

Na úvodný gól Královička domáci stihli odpovedať po štvrťhodine hry Dubcom 1:1. Potom sa však roztrhlo vrece z gólmi a hostia sa zastavili na tucte gólov v sieti domáceho brankára Pavla Melichárka.

Ďalší program – 7. kolo sobota 16.9. 15 hod. Sobotište – Š. Humence, Štefanov – Unín, nedeľa 17.9. o 15 hod. Čáry – Mor. Sv. Ján, Radošovce – Rohov, Cerová – Petrova Ves, Oreské – Lakš. N. Ves.