Zaujímavý priebeh malo stretnutie Vrádišťa s Letničím. Hostia v ňom neustále vyhrávali, no domáci v závere využili zranenie brankára hostí na strelenie štyroch gólov a zisk troch bodov.

Prekvapenie sa zrodilo v Kunove, kde vyhrali Smrdáky aj zásluhou dvoch gólov Švárneho. V Sekuliach dal Húšťava dokonca štyri góly a výrazne pomohol k vysokej výhre s Močidľanmi. Najvyššie víťazstvo sa zrodilo v Senici, no aj so „sedmičkou“ boli hostia z Rovenska veľmi spokojní.

ObFZ Senica MO 8. liga 6. kolo

FK Senica – Rovensko 7:0 (4:0), V. Šimo 3, P. Škodáček a J. Reľovský 2, rozh. Tomka, Ma. Šefčík.

V súboji prvého s posledným sa hralo neustále na jednu bránu a výška skóre je pre hostí ešte viac ako prijateľná. Domáci akoby hostí šanovali, keď na ich lavičke sedela senická hráčska legenda Marián Vašíček.

Vrádište – Letničie 6:4 (1:3), T. Kopálek, D. Medo a R. Puček 2 – L. Kalay, J. Škápik, L. Gál, J. Jurka, rozh. Hušek, Polák.

Po nervóznom začiatku sa hostia po rýchlom brejku ujali vedenia Kalayom – 0:1. Hoci domáci vyrovnali Kopálkom, Letničie postupne získalo do prestávky nádejné dvojgólové vedenie – 1:3. Aj keď sa domácim po prestávke podarilo znížiť na 2:3, po góle Jurku hostia išli opäť do dvojgólového vedenia 2:4. V závere domáci využili zranenie brankára hostí na strelenie štyroch gólov.

Kunov – Smrdáky 1:3 (0:0), 46. M. Macek – 3., 45. D. Švárny, 90. P. Smoleňák, rozh. Otočka, Kahúň.

Zápas v Kunove veľa futbalovej krásy nepriniesol. Hostia sa už v 3. min. ujali vedenia, keď lopta odrazená od múra sa dostala k Švárnemu a ten trafil ideálne k vzdialenejšej tyčke – 0:1. V ďalšom priebehu si mužstvá šance nevytvorili, až v nadstavenom čase prvého polčase trafil opäť Švárny z trestného kopu – 0:2. Pár sekúnd po prestávke znížil Macek na 1:2, no tento gól akoby domácim uškodil. Dohrávalo sa bez výraznejších šancí. Poistný gól hostí padol v nadstavenom čase, keď trestný kop Smoleňáka s prispením Dávida Ventúru skončil za chrbtom Barteka 1:3.

Hradište – Smolinské 4:2 (2:0), 39. M. Búran, 43., 66. J. Kršteník, 75. M. Sadloň – 69. J. Goga, 86. S. Maderič (11), rozh. Štora, Škrinár, Duffek.

Po góle Martina Búrana a dvoch kapitána Kršteníka vyhrávali domáci už 3:0. Goga gólom na 3:1 rozdúchal iskierku nádeje pre hostí, no tú o chvíľu zdúchol štvrtým gólom Martin Sadloň. Gól Maderiča z pokutového kopu na 4:2 bol už len kozmetickou úpravou.

Koválov – Prietrž 3:1 (1:1), 23. R. Maca, 82. P. Tokoš, 85. D. Podmajerský – 24. R. Sedláček, rozh. Polakovič, Daniš.

Koválov sa ujal vedenia gólom Romana Macu, no hneď po rozohrávke vyrovnal Sedláček na 1:1. Dlho sa zdalo, že už ďalší gól v zápase diváci neuvidia. Až v záverečnej desaťminútovke sa presadili Tokoš a Podmajerský a domáci brali tri body za víťazstvo 3:1.

Sekule – Pop. Močidlany 5:0 (1:0), 8., 48., 68., 87. E. Húšťava, 47. F. Volouch, rozh. Škrinár, Duffek. ČK 0:1 (87. F. Pekar).

Po prvom polčase viedli domáci o jediný gól zásluhou Erika Húšťavu. Ten po prestávke pridal ešte hetrik a so štyrmi gólmi sa najviac zaslúžil o vysoké víťazstvo domáceho mužstva. Jedným gólom prispel aj ďalší tradičný strelec Filip Volouch.

Ďalší program – sobota 7. kolo 16.9. o 15 h Smrdáky – FK Senica, Smolinské – Sekule, nedeľa 17.9. o 15 h Prietrž – Vrádište, Pop. Močidlany – Kunov, Letničie – Hradište, Rovensko – Koválov.