Bratislavský samosprávny kraj (BSK) opäť prijíma návrhy kandidátov na Ocenenia BSK. Obyvatelia, občianske združenia či iné organizácie so sídlom v kraji ich môžu navrhovať do konca decembra. Ocenení môžu byť jednotlivci i organizácie. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Najvyšším ocenením BSK je Výročná cena Samuela Zocha. Bratislavský kraj udeľuje tiež Pamätný list Samuela Zocha, Čestné občianstvo BSK, Cenu verejnosti a Ďakovný list predsedu BSK. In memoriam sa udeľuje titul Historická osobnosť regiónu, ktorú navrhuje predseda BSK.

Prihlasovací formulár je zverejnený na webe kraja. Súčasťou nominácie musí byť aj súhlas nominovaného, jeho stručný životopis a odôvodnenie nominácie. Formulár zároveň musí byť vlastnoručne podpísaný obom stranami. V prípade návrhu na ocenenie in memoriam je potrebný súhlas žijúcej blízkej osoby. Návrhy je možné podávať do 31. decembra, a to osobne, poštou alebo elektronicky. Laureátov vyberajú poslanci Zastupiteľstva BSK.

Záhorácke rádio 2024 01

BSK doteraz ocenil viac ako stovku osobností. Spolu ocenil už vyše stovku významných osobností kraja. Ide o osobnosti z oblasti kultúry, športu, vzdelávania, vedy, zdravotníctva či sociálnej starostlivosti.


.
Toto je čítané

Vinárstvo Vinpera z Radošoviec bolo ocenené za reprezentáciu Slovenska v zahraničí

V pondelok (13.5.) sa v hoteli Bôrik konalo slávnostné stretnutie pri príležitosti…

20 rokov