Napriek oklieštenej zostave si ženy HC Tatran Stupava priviezli z Košíc dva body, keď im vyšiel proti ŠŠK Bernoláková 16 Košice najmä úvod stretnutia.

ŠŠK Bernoláková 16 Košice – HC Tatran Stupava 25:29 (14:16)

Zostava a góly HC Tatran Stupava: Porubská – Bahorecová 10, Tornócziová 5, H. Karkušová 4/1, Kovácsová a Galková po 3, Becirhodzić 2, Griffits 2/2, Jurigová, Sobotová, N. Palušová.

Záhoráčky vstúpili do stretnutia koncentrovane, keď sa im darilo plniť dohodnutú taktiku. Vďaka tomu už v 13. minúte viedli o 7 gólov 11:4. Na priebeh reagoval domáci tréner Maguška oddychový časom, po ktorom predsa len Košičanky zastavili hrozivo narastajúce skóre. Domácim vyšlo najmä posledných 6 minút, v ktorej dokázali znížiť náskok hostiek zo 6 gólov na dva a do šatní sa išlo za stavu 16:14 v prospech Stupavčaniek.

V druhej časti vycítili domáce hráčky šancu a zápas Záhoráčkam poriadne znepríjemnili. Tie síce neustále viedli, ale až do 51. minúty nebol ich náskok nikdy o viac ako dva góly. Až v poslednej desaťminútovke Paula Bahorecová dostala hostky do vedenia 24:21. A aj keď domáce v 57. minúte opäť znížili na rozdiel jediného gólu 25:26, bola to opäť s 10 gólmi najlepšia strelkyňa zápasu, ktorá dostala Stupavčanky do vedenia o dva góly. V závere ešte skórovala za hostí Griffits a Tornócziová, kým súper už nedal ani gól a Záhoráčky si odviezli z východu cenné víťazstvo 29:25.

Najbližší víkend majú hráčky HC Tatran Stupava voľno a v 4. kole sa predstavia na palubovke DHK-71 Nesvady. Doma nastúpia najbližšie až 5. októbra proti HK Junior Močenok.

Peter Olšavský, tréner HC Tatran Stupava: „Do stretnutia sme išli v oklieštenej zostave, takže sme tomu prispôsobili taktiku a nesnažili sa naháňať sa so súperom. Chceli sme na úvod hrať svoju hru, ale podarilo sa nám to iba úvodnú štvrťhodinu. Následne sme sa prispôsobili hre súpera. Zahodili sme počas zápasu niekoľko príležitostí a súper vycítil príležitosť a až do konca stretnutia sa snažil držať krok. Stále sa zohrávame, ale víťazstvo, po ktoré sme išli, sa nám podarilo dosiahnuť.“

Ďalšie výsledky 2. kola: ŠŠK Prešov – HKM Šurany 47:25, ŠKP Bratislava – HK Sokol Bánovce n/B 23:32, Handball Zlatná na Ostrove – HK AS Trenčín 19:29, TJ Družstevník Topoľníky – ŠA Trenčín 22:27, DHK-71 Nesvady – HK Junior Močenok, HC DAC Dunajská Streda B mal voľno.