Šlágrom 2. kola nového ročníka hokejbalovej extraligy bol duel finalistov uplynulej sezóny na Považí. Na ihrisku úradujúceho majstra Skaličania demonštrovali svoju silu aj bez svojej ikony Milana Rampáčka, ktorý ukončil svoju hráčsku kariéru.

Považská Bystrica – Hokejmarket Skalica 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)

Góly: 10. Korbáš, 17. Straka, 18. Balga, 33. Hryzák – 14. a 45. Lukačovič, 11. a 28. Štefek, 20. Holaza, 38. Mikéska

V repríze vlaňajšieho finále sa ujali vedenia domáci, no už o minútu vyrovnal Jakub Štefek a minútu pred koncom 1. tretiny dostal Záhorákov do vedenia Martin Lukačovič.

Úvod 2. tretiny patril domácim, ktorí aj vďaka presilovke otočili stav na 3:2. Presilovku však využili aj hostia. Na 3:3 z nej vyrovnal Mišo Holaza a svojím druhým gólom vrátil Skalici vedenie Štefek: 3:4.

Vstup do 3. tretiny mali opäť lepší domáci, Hryzák vyrovnal na 4:4. V 37. min. hrali hostia presilovku, ktorú už po 9 sekundách zužitkoval Robo Mikéska: 4:5. V závere hrali domáci power play a Lukačovič strelou do prázdnej brány prikrášlil víťazstvo Hokejmarketu.

Ďalšie výsledky: Vrútky – Pruské 3:4pp, LG Bratislava – Nitrianski Rytieri 2:8, Košice – Vranov 4:1, Popradskí Piráti – Leaders Ružinov 6:2

zdroj hokejbal.sk

Ďalší program: 23.9. Skalica – Nitra (13.00)

.

Karting: Stupavčan Jakub Gašparovič vyhral prestížne preteky vo Francúzsku

Slovenský reprezentant, 13-ročný Jakub Gašparovič zo Stupavy, sa stal vo francúzskom Val…