Futbalisti Nafty Gbely potvrdili dobrú formu aj v Jaslovských Bohuniciach, odkiaľ si zaslúžene priviezli bod. Z posledných šiestich stretnutí prehrali iba raz v Hurbanove z prísnej penalty. V najbližšom kole privítajú doma tabuľkového suseda z Gabčíkova.

foto TJ Nafta Gbely

ZsFZ MR Hummel 4. liga 7. kolo
Jaslovské Bohunice – Gbely 1:1 (0:0)

Gól: 58. D. Dvorák – 70. N. Mihál.

Rozhodovali: Gašparovič, Jakubis, Osuský. ŽK 3:4 (Kos, Caltík, Kosorin, Rosa).

Gbely: P. Ravas – S. Kos, D. Caltík, M. Rosa, L. Kumpan (72. L. Ravas), M. Kosorin, N. Mihál, R. Kleiber, T. Knap (46. O. Neoveský, 72. M. Žáček), M. Horváth (59. D. Nemec), D. Smolinský, tréner Adam Ambra.

Po dobrom začiatku zastihla domácich futbalistov krátka strata formy, ktorá vyústila do dvoch prehier v rade. V minulom kole však remizovali na ihrisku silnej Paty a zisk bodu chceli teraz znásobiť v súboji so Záhorákmi.

Lenže aj Gbely mali pomerne slušnú sériu a do Jaslovských Bohuníc cestovali s jasným úmyslom bodovať. V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal s minimom šancí na obidvoch stranách, dominovali pozorné obrany a aj preto sa na polčasovú prestávku odchádzalo za nerozhodného stavu. Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, ktorí sa v 58. min. ujali vedenia gólom Dvoráka – 1:0. Hostia však nekapitulovali a zvýšenou bojovnosťou dotiahli stretnutie do remízového konca. V 70. min. zahrávali domáci rohový kop, nezvládli však túto štandardku, po ktorej sa hostia dostali do rýchleho brejku. Prečíslenie 4 na 2 zvládli perfektne a po Kosorinovej prihrávke krásnou obalovačkou trafil Noro Mihál vzdialenejší vinkel – 1:1. Gbely sa tak ziskom bodu udržali v prvej polovici tabuľky.

Ďalšie výsledky: Hurbanovo – Boleráz 0:0, Nové Zámky – Prievidza 2:1, Imeľ – Led. Rovne 1:4, Trstice – Kozárovce 0:0, Trebatice – Trenč. Stankovce 2:2, Gabčíkovo – Pata 2:0, Levice – Vion B 0:4.