Po 6. kole mali dve mužstvá na konci tabuľke v kolónke bodov veľkú nulu. A práve v 7. kole ich žreb zviedol k vzájomnému súboju. Radošovce zdolali Rohov vysoko  5:1 a ten sa na konci tabuľky osamostatnil bez bodu.

Ilustračné foto: envato elements, LightFieldStudios

O jediné body z vonku sa postarali Šajdíkove Humence víťazstvom v Sobotišti. Všetky ostatné zápasy skončili víťazstvami domácich mužstiev. Najviac prekvapilo vysoké víťazstvo Cerovej s Petrovou Vsou.

ObFZ Senica MO 7. liga 7. kolo

Cerová – Petrova Ves 6:1 (3:0), 7. J. Herceg, 33. D. Václavek, 45., 74. T. Královič, 50. P. Nosko, 67. O. Ilčík – 57. Martin Mihálik (11), rozh. Štora, Hušek.

Prekvapujúco jednostranná záležitosť domáceho mužstva, ktoré už do polčasu získalo rozhodujúci náskok. V 7. min. otváral skóre Jaro Herceg, po polhodine hry zvýšil Dominik Václavek na 2:0 a chvíľu pred prestávkou bol faulovaný Timo Královič a sám premenil nariadený pokutový kop – 3:0. Aj po prestávke domáci dominovali. Na gól Noska ešte hostia odpovedali premeneným pokutovým kopom Martina Mihálika, no Ilčík a Královič svojim druhým gólom uzatvárali na konečných 6:1.

Sobotište – Š. Humence 0:1 (0:0), 49. J. Burian, rozh. Vlk, Kahúň, Pollák.

Sobotišťu sa v poslednom čase prestalo dariť. Od 3. kola nedokázalo vyhrať a prehra s Humencami je už tretia v rade, z toho druhá na domácom ihrisku. Rozhodol o nej chvíľu po prestávke gól Jozefa Buriana – 0:1. Napriek obrovskej snahe domáci obranu súpera nedokázali prekonať. Ostali tak jediným mužstvom v tomto kole, ktoré doma nezískalo ani bod.

Štefanov – Unín 5:0 (2:0), 24. M. Vyskoč, 26, 81. P. Tomašovič, 50. (11), 56. J. Tomašovič, rozh. Škrinár, Duffek, Matúš.

Domáci potvrdili svoje postavenie lídra tabuľky a od začiatku zápasu udávali tempo hry. Svoju prevahu vyjadrili do prestávky gólmi Vyskoča a Patrika Tomašoviča. A keď hneď po prestávke premenil pokutový kop Jakub Tomašovič na 3:0, bolo definitívne rozhodnuté. Bratia Tomašovičovci potom pridali ešte po jednom góle na konečných 5:0.

Baník Čáry – Mor. Sv. Ján 2:1 (1:1), 47. O. Sekár, 50. D. Kollár – 30. M. Baláž, rozh. Kahúň, Polakovič.

Od začiatku zápasu potvrdzovali Jáňania svoje postavenie v tabuľky, no ich dve gólové príležitosti vychytal domáci brankár Maťo Ozábal. Tretiu šancu už zúžitkoval Milan Baláž, ktorý na dvakrát dostal loptu do siete – 0:1. Hra sa včak postupne vyrovnala a vstup do druhého polčasu mal Baník ako z rozprávky. Ondro Sekáč krásnou strelou vyrovnal a v 50. min. Denis Kollar dokonal obrat v skóre 2:1. Domáci akoby dostali krídla, no z ďalších šancí už ani jednu nevyužili.

Radošovce – Rohov 5:1 (2:0), 21., 50. (11), 70. E. Vávra, 26. M. Zimka, 73. J. Ivánek – 60. E. Dubec (11), rozh. Otočka, Duffek.

V zápase dvoch mužstiev, ktoré ešte nezískali ani bod, bolo jasné, že sa to najmenej jednému v tomto kole podarí. Podľa papierových predpokladov to boli domáci, ktorý najmä zásluhou hetriku Eda Vávru vysoko vyhrali. Iskierku nádej pre hostí vykresal po hodine hry Dubec, ktorý premenil nariadený pokutový kop na 3:1, no dva góly v priebehu troch minút definitívne otupili ich snahu o zvrat v stretnutí.

Oreské – Lakš. N. Ves 3:0 (1:0), 24., 63. L. Pavlačka, 78. Ľ. Ligás, rozh. Knap, Pollák.

Favorit to v súboji s Lakšármi nemal ľahké, hoci výsledok hovorí niečo iné. Do prestávky sa presadil iba kanonier domácich Lukáš Pavlačka, ktorý po hodine hry pridal aj svoj druhý gól – 2:0. Domáci naďalej vyvíjali snahu o dosiahnutie ďalšieho gólu, čo sa im aj podarilo, keď v 78. min. Ľubo Ligás uzavrel skóre zápasu na 3:0.

Ďalší program – 8. kolo sobota 23.9. o 15 hod. Lakš. N. Ves – Unín,, nedeľa 24.9. o 10 hod. Rohov – ŠK Čáry, o 15 hod. Mor. Sv. Ján – Sobotište, Oreské – Cerová, Petrova Ves – Radošovce, Šaj. Humence – Štefanov.