Všetky góly Spartaka Stráže v Borskom Mikuláši dali odchovanci domáceho futbalového klubu Dušan Pálka a Marek Biksadský.

Pálka prekonal svojho kamaráta Dominika Cigánka v domácej bráne dvakrát, Biksadský pridal jeden gól. Brodské si stále drží svoju neporaziteľnosť. Forma stúpa Radimovu, ktorý po úvodných štyroch prehrách zaznamenal pre zmenu štvrté víťazstvo. Hanebný výkon predviedli v Starej Turej po prestávke Kúty, keď v ňom dostali až 8 (!!!) gólov.

Foto zo zápasu Šaštin - Dubovce 3:1. Súboj kapitánov a Matúšov. Dvojgólový domáci Matúš Herda (v žltom) a František Matúš. Foto: Rasťo Mjakiš
Foto zo zápasu Šaštin – Dubovce 3:1. Súboj kapitánov a Matúšov. Dvojgólový domáci Matúš Herda (v žltom) a František Matúš. Foto: Rasťo Mjakiš

Slovan Šaštín – Dubovce 3:1 (1:0)

Góly: 23., 72. M. Herda, 80. F. Pollák – 51. P. Klein.

Rozh. Oselský, Gašparíková, Opatovský, ŽK 2:1. ČK 1:0 (73. F. Kučera).

V Šaštíne videli diváci výborný futbal z obidvoch strán. O niečo lepší však predsa len boli domáci. Tí sa aj ujali vedenia v 23. min. gólom svojho kapitána Matúša Herdu – 1:0. Z ďalších možností už ďalší gól v prvom polčase nepadol. Po prestávke hostia rýchle udreli. Už v 51. min. vyrovnal na 1:1 Pavel Klein a začínalo sa odznovu. Vyrovnaný stav vydržal do 72. min. kedy sa druhýkrát presadil Herda, ktorý svojim desiatym gólom v sezóne opäť poslal Slovan do vedenia – 2:1. O minútu dostali hostia šancu na vyrovnanie, keď Filip Kučera po 2 ŽK išiel predčasne pod sprchy. Domáci sa zamerali na ubránenie svojho najtesnejšieho vedenia a ešte aj pridali poistný gól. Dal ho v 80. min. František Pollák – 3:1.

Bor. Mikuláš – Spartak Stráže 1:3 (0:2)

Góly: 81. L. Petrík – 15., 54. D. Pálka, 22. M. Biksadský.

Rozh. Dragula, Kovačik, Revay.

Všetky góly v tomto stretnutí dali Búrania. Dušan Pálka i Marek Biksadský sú odchovanci Borského Mikuláša a takto :nevďačne“ sa voči materskému klubu zachovali. Hostia boli samozrejme papierovým favoritom a svoju úlohu aj splnili. Už po úvodnej štvrťhodine otvoril skóre zápasu Pálka a v 22. min. pridal druhý gól hostí Biksadský – 0:2. Tak skončil aj prvý polčas. Pôvodná snaha domácich získať v derby prvé víťazstvo v sezóne tak dostala trhlinu. Po prestávke pridal Pálka svoj druhý gól a zvýšil na rozdiel triedy pre Spartak. Tempo zápasu upadlo, čo využili domáci na skorigovanie výsledku. V 81. min. sa presadil Lukáš Petrík a stanovil na konečných 1:3.

Radimov – Mokrý Háj 3:0 (1:0)

Gól: 6., 87. M. Rehák, 65. T. Konečný.

Rozh. Majcher, Vido, Kačička.

Radimovu v posledných kolách stúpa forma, čo potvrdil už štvrtým víťazstvom v rade. Nasmeroval ho k nemu rýchlym gólom Marián Rehák, ktorý prekonal Jankoviča v bráne hostí už v 6. min. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný zápas so streleckými možnosťami na obidvoch stranách, v domácej bráne však stál výborný Biskupič. Hosťujúci Jankovič druhýkrát kapituloval v 65. min., kedy ho prekonal Tibor Konečný – 2:0. Hostí ani tento gól nezlomil, stále vyvíjali snahu o skorigovanie stavu, no definitívu pre domácich dal v 87. min. svojim druhým gólom Rehák – 3:1.

Foto zo zápasu Rybky - Hlboké 2:5. Foto: Jozef Komorný
Foto zo zápasu Rybky – Hlboké 2:5. Foto: Jozef Komorný

Rybky – Hlboké 2:5 (0:4)

Góly: 47. vlastný (P. Liška), 56. I. Ravas (11) – 7., 15., 44. 51. M. Šustek, 35. P. Liška.

Rozh: Boledovič, Baláž, Gádoši.

Po prvom polčase bol stav 0:4 a paradoxne spokojnejší museli byť domáci, lebo vedenie Hlbokého mohlo byť ešte oveľa vyššie. Hostia ťažili najmä so spolupráce Tomáša Slovíka s Marekom Šustekom, z ktorej padli prvé dva góly. V 7. min. strelu Slovíka brankár iba vyrazil a Šustek bol na správnom mieste – 0:1. V 15. min. poslal Slovík do brejku Šusteka, ten obišiel aj brankára a do prázdnej brány zvýšil na 0:2. O chvíľu z identickej situácie trafil Šustek spojnicu domácej brány. Šance Lišku a dve Kadlečíka ostali nevyužité. V 44. min. roh Pavlíka prešiel pozdĺž celej brány až Patrikovi Liškovi a ten zasunul na 0:3. V závere polčasu po ďalšej štandardke vystrelil Pavlík a jeho strelu predĺžil do siete Šustek, čím uzavrel svoj hetrik – 0:4. Hneď po prestávke trafil do vlastnej siete Liška na 1:4, no štvorgólové vedenie vrátil hosťom svojim štvrtým presným zásahom Šustek – 1:5. Po zákroku Kumančíka sa v 56. min. pískal pokutový kop a z neho stanovil Ivan Ravas na konečných 2:5. Hostia sa už dopredu „nehrnuli“ a snaha a tlak domácich bol iba platonický.

Brodské – Holíč 3:1 (2:0)

Góly: 36. Deziderio, 44. G. Trubiroha, 77. M. Bartal – 52. M. Mráz

Rozh. Košťák, Kusý, Haring. ČK 0:1 (79. Hrušecký).

Hostia statočne odolávali náporu domácich, no vydržali iba 35 minút. V záverečnej desaťminútovke 1. polčasu udreli domáci dvakrát. V 36. min. otvoril skóre brazílsky legionár Deziderio a minútu pred polčasom zvýšil Gabo Trubiroha na 2:0. V druhom polčase snahu hostí korunoval kontaktným gólom Mário Mráz a zrazu sa domáci museli obávať o výsledok. Hostia viac otvorili obranu, čo využívali domáci na brejky a po jednom z nich zvýšil vedenie domácich v 77. min. Martin Bartal na 3:1. Vzápätí bol za protesty vylúčený hosťujúci Hrušecký, čím uľahčil domácim záver zápasu.

Jablonica – Kopčany 6:2 (4:0)

Góly: 5., 7. D. Slovík, 22. B. Kolenyak, 37. Ľ. Zajonc, 65. A. Zubák, 82. M. Galba – 47. D. Lukáč, 87. O. Zabadal.

Rozh. Fuňák, Frič, Pivarček. ČK 0:1 (45. Marian Vašíček).

Domáci začali náporom a v priebehu dvoch minút sa už v prvej desaťminútovke presadil kanonier mužstva Dominik Slovík – 2:0. Hostia ostali otrasení, čo využila Jblonica na strelenie ďalších dvoch gólov ešte do prestávky. Tretí pridal Beno Kolenyak a na polčasových 4:0 uzavrel Ľubo Zajonc. Keď v závere polčasu uvidel hosťujúci Marian Vašíček ČK, zdalo sa že gólové hody domácich budú pokračovať ak po prestávke. Nestalo sa však tak. Obidve mužstvá prekonali súperove obrany dvakrát a tak štvorgólový rozdiel z prvého polčasu ostal aj na konci zápasu.

Stará Turá – Kúty 11:2 (3:2)

Góly: F. Durec 7, S. Koto, M. Valenčík, D. Sekerka, M. Mikulec – M. Puškáč, M. Kalčík.

Rozh. Revay, Dragula, Majcher. ŽK 1:1.

Zahanbujúci výsledok pre Kúty, ktorý sa zrodil paradoxne po pomerne vyrovnanom prvom polčase. V ňom sa dokonca dvakrát po góloch Milana Puškáča a Miša Kalčíka dotiahli hostia na rozdiel jedného gólu. Po prestávke však inkasovali až osemkrát, keď nedokázali ustrážiť najmä domáceho hrajúceho trénera Filipa Durca, autora siedmich gólov.

Ďalší program: 9. kolo sobota 30.9. o 14.30 hod. Hlboké – Radimov, 1.10. o 14.30 hod. Kopčany – Brodské, Mokrý Háj – Stará Turá, Holíč – Rybky, Dubovce – Jablonica, Spartak Stráže – Slovan Šaštín,  Kúty – Bor. Mikuláš.