Bilanciu štyri zápasy, štyri víťazstvá a skóre 13:4 mali futbalisti Moravského Svätého Jána pred zápasom 8. kola. Domácu neporaziteľnosť im ukončilo Sobotište, ktoré je však vonku silné, veď tam získalo až 8 bodov z celkových 11.

Foto zo zápasu Rohov - Čáry 0:1.
Foto zo zápasu Rohov – Čáry 0:1.

TJ Unín po polčase vyhrával v Lakšároch, nakoniec však vysoko prehral. Štefanov nezaváhal ani na Humencoch a je aj naďalej 100 %-ný. Naopak, Rohov na svoj prvý bod stále čaká.

ObFZ Senica MO 7. liga 8. kolo
Lakš. N. Ves – TJ Unín 7:2 (0:1)
47., 76. R. Chrenko, 58. vlastný (M. Hoferka), 62. O. Cigánek, 78. J. Michalica, 90. J. Štefanovský, 90. P. Haramia – 11. J. Šiška, 83. M. Uher, rozh. Otočka, Štora, Kahúň.

V zápase tabuľkových susedov vyhrávali hostia po prvom polčase 0:1 po góle Jakuba Šišku. Na vysoké víťazstvo domácich by vtedy nikto nestavil ani cent. Hneď po prestávke však vyrovnal Roman Chrenko a misky váh na stranu domácich naklonil vlastným gólom Milan Hoferka – 2:1. Než sa hostia z toho šoku spamätali, domáci udreli ešte trikrát. Mišo Uher ešte korigoval na 5:2, no v nadstavenom čase pridali Lakšáre ešte ďalšie dva góly. Príliš krutá prehra pre Unín.

Rohov – ŠK Čáry 0:1 (0:0)
50. A. Danihel, rozh. Matúš, Duffek, Škrinár.

V zápase s množstvom chýb a nepresností boli iniciatívnejší v zakončení hostia, najmä zásluhou usilovného Kollára, ktorý trikrát strelami z diaľky skúšal pozornosť domáceho brankára Joba, no ani jeden z jeho pokusov sa neujal. Výbornú šancu nevyužil Šefčík a problémy domácemu brankárovi narobila slabá strela Cigánka. Z domácich mal šancu Tököly, no v poslednej chvíli ho zradila lopta a trestný kop Cmiela vyrazil brankár Ozábal na roh. Aj po prestávke mala hra rovnaký priebeh. O výsledku rozhodla jediná vydarená akcia hostí, keď v 50. min. vybojoval loptu Sekáč a po jeho prihrávke vnikol do šestnástky Ali Danihel a trafil presne – 0:1. Následná snaha domácich o vyrovnanie a prvý bodový zisk v ročníku už úspech nepriniesla.

Š. Humence – Štefanov 1:2 (0:1)
48. vlastný (D. Römer) – 27. vlastný (D. Hlavenka), 76. J. Tomašovič, rozh. Matúš, Šturdík. ČK 0:1 (85. M. Vyskoč).

Štefanov sa aj naďalej vezie na víťaznej vlne, keď zaznamenal svoje 8.víťazstvo na trávniku tretích Šaj. Humeniec. Strelci obidvoch mužstiev boli pozorne strážení a tak si súperi „museli“ vypomôcť vlastnými gólmi. Prvý si dal Dušan Hlavenka, ešte nedávno hráč Štefanova, akoby zabudol že po jarnej časti zmenil dres – 0:1. Chvíľu po prestávke ho napodobnil aj kapitán hostí Denis Römer a začínalo sa odznovu – 1:1. Obaja chceli vyhrať, šťastie sa usmialo na hostí, ktorým v 76. min. gól Jakuba Tomašoviča na 1:2 predĺžil víťaznú sériu na 8 zápasov.

Mor. Sv. Ján – Sobotište 1:2 (0:1)
90. F. Chvál – 30., 52. M. Hecht, rozh. Otočka, Štora.

Štyri zápasy čakalo Sobotište na víťazstvo. Dočkalo sa ho v Moravskom Jáne. Najväčšiu zásluhu na ňom má Mišo Hecht, autor obidvoch gólov. Prvýkrát prekonal Žilku v domácej bráne po polhodine hry a svoj druhý gól pridal po prestávke, keď v 52. min. zvýšil na 0:2. Domáci boli aktívnejší, no ich strelci si v tomto zápase neobuli strelecké kopačky. Kontaktný gól na 1:2 dal až v nadstavenom čase Filip Chvál a na vyrovnanie im už času neostalo. Jáňania si tak po štyroch domácich víťazstvách pripísali prvú prehru na vlastnom trávniku. Sobotište je však vonku silné, vybojovalo tam 8 z 11 získaných bodov.

Oreské – Cerová 5:1 (2:1)
11., 54. K. Galko, 27., 57. L. Pavlačka, 62. M. Baláž – 18. D. Strapko, rozh. Vlk, Duffek, B. Dutka.

V zápase susedov v tabuľke sa očakával vyrovnanejší priebeh. Taký bol iba v úvodnej polhodinke, kedy po vedúcom góle Kamila Galka stačil odpovedať vyrovnávajúcim gólom Dávid Strapko – 1:1. Po vedúcom góle Lukáša Pavlačku sa hráči Oreského upokojili a po prestávke obaja domáci strelci pridali ešte po jednom góle – 4:1. Po hodine hry zvýšil domáci kapitán Miro Baláž na 5:1 a odvtedy sa zápas už len dohrával. Oreské po úvodnej prehre so Štefanovom následné 4 zápasy vyhralo s výrazne aktívnym skóre 21:2.

Petrova Ves – Radošovce 3:1 (3:0)
6. R. Buček, 15. T. Polák, 41. Martin Mihálik – 73. O. Chrenka, rozh. Kahúň, Škrinár.

Radošovce sa pred týždňom navnadili prvým víťazstvo a bodovať prišli aj do Petrovej vsi. Lenže už po štvrťhodine bolo vlastne rozhodnuté po dvoch góloch domácich. V 6. min. otváral skóre Ríšo Buček a v 15. min. zvyšoval Tomáš Capák Polák na 2:0. Domácich vedenie upokojilo, naďalej však kontrolovali hru a tretí gól pridali až v závere prvého polčasu zásluhou Martina Mihálika. V druhom polčase už domáci strelci Kolínka v bráne hostí neprekonali, naopak, v 73. min. uzatváral na konečných 3:1 Ondrej Chrenka.

Ďalší program – 9. kolo sobota 30.9. o 15 hod. Baník Čáry – Petrova Ves, Štefanov – Mor. Sv. Ján, nedeľa 1.10. o 15 hod. TJ Unín – Š. Humence, Sobotište – Rohov, Radošovce – Oreské, Cerová – Lakš. N. Ves.