Ako obzvlášť závažný zločin vraždy rieši polícia pondelkový (2. 10.) prípad v obci Dojč v okrese Senica, kde 40-ročnú ženu našiel bez známok života v domácnosti jej 18-ročný syn. Polícia pátrala po podozrivom 70-ročnom exmanželovi obete, toho po pátracej akcii v okolí obce našli krátko pred polnocou bez známok života. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

foto Polícia SR

“Polícia pracovala aj s informáciou, že muž môže byť ozbrojený. Na vypátranie osoby sme nasadili viacero policajných hliadok, ktoré osobu hľadali do neskorej noci aj za pomoci dronu s termovíziou,” uviedla. Podozrivý bol v minulosti držiteľom zbrojného preukazu a v legálnej držbe mal aj strelnú zbraň. V roku 2017 mu skončila platnosť zbrojného preukazu, a preto zbraň zákonným spôsobom odovzdal do úschovy policajného zboru. Zbraň, ktorú pravdepodobne použil pri útoku, ako doplnila hovorkyňa, bola v jeho nelegálnej držbe. V súvislosti s rodinou polícia za posledné obdobie neeviduje žiadne podnety, ktoré by nasvedčovali domácemu násiliu.

Plocha draka Knihy.Zahori

“Policajti kriminálnej polície naďalej vyhodnocujú a analyzujú všetky informácie súvisiace s vraždou, zisťujú motív konania osoby, ako aj ďalšie okolnosti, ktoré s prípadom súvisia,” dodala hovorkyňa.


.
Toto je čítané

Bezplatné právne poradenstvo bude opäť aj v Malackách

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo pre…

BM: Ustekana sobota