Trest odňatia slobody na tri až osem rokov hrozí 46-ročnému Čechovi za zločin lúpeže a prečiny obmedzovania osobnej slobody a nebezpečného vyhrážania. Dopustil sa ich na svojej partnerke, ktorú nútil s ním odísť do Česka. Ich hádka vyvrcholila incidentom na diaľnici D2 neďaleko obce Moravský Svätý Ján. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

foto Polícia SR

“Dvojica sa už hádala po ceste z okresu Komárno. Agresívny muž mal svojej spolujazdkyni brániť ísť na toaletu a nútil ju pokračovať s ním proti jej vôli v jazde. Žena sa viackrát pokúsila za jazdy vystúpiť z auta, v čom jej však vždy zabránil. Zároveň sa jej mal niekoľkokrát vyhrážať zabitím,” uviedla.

Záhorácke rádio 2024 01

Na diaľnici D2 sa žene podarilo počas jazdy z auta vystúpiť a utiecť cez stredové zvodidlá až na druhú stranu diaľnice, kde si chcela privolať pomoc. “Muž odstavil auto na krajnici a rozbehol sa za ňou. Po tom ako ju dobehol, ju zhodil na zem a strhol jej kabelku s dokladmi a mobilom. Následne pokračoval v jazde,” opísala hovorkyňa. Napadnutej žene potom pomohli náhodní okoloidúci a pracovník diaľničnej spoločnosti.

Policajti muža zadržali, vyšetrovateľ podal návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca sa s tým stotožnil a policajti ho eskortovali do výkonu väzby.


.
Toto je čítané

Na brehu Moravy pri Malých Levároch vracajú život mokradiam

Zintenzívnením poľnohospodárskej činnosti a nadmerným obhospodarovaním krajiny najmä po 2. svetovej vojne,…

BM: Ustekana sobota