Zápas kola sa hral v Štefanove, kde líder tabuľky privítal Moravský Ján. Obaja súperi boli po 4. kole vedľa seba na čele tabuľky bez straty bodu. Kým Štefanov v nastúpenom trende pokračoval aj naďalej, Jáňania z posledných piatich kôl štyrikrát prehrali a v tabuľke sa posúvajú smerom dole.

foto zo zápasu Štefanov – Moravský Svätý Ján

Súboj nováčikov v Uníne zvládli lepšie hostia. Cerová je doma silná, čo potvrdila aj s Lakšármi, Radošovce ani Rohov svojim súperom vrásky na čele nenarobili a bod s Petrovou Vsou zachraňoval v nadstavenom čase Denis Kollár gólom vhodným do TV rubriky Frajer na záver.

ObFZ Senica MO 7. liga 9. kolo

Baník Čáry – Petrova Ves 2:2 (0:2), 78., 90+. D. Kollár – 12., 45. Martin Mihálik, rozh. Otočka, Štora, Hušek. ČK 1:0 (30. M. Ozábal).

Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie a už v 12. min. sa ujali vedenia gólom Martina Mihálika – 0:1. V 30. min. za zákrok mimo šestnástky videl domáci brankár Ozábal ČK. Do brány sa postavil hráč Ondrej Sekač a z domácimi to nevyzeralo rúžovo, najmä keď v nadstavenom čase prvého polčasu zvýšil Mihálik svojim druhým gólom na 0:2. Domáci však aj v oslabení po prestávke bojovali a odmenou im bol zisk bodu. Najskôr Sebo Polák trafil žrď súperovej brány a v 78. min. Denis Kollár prudkou strelou pod brvno vykresal nádej aspoň na zisk bodu – 1:2. V nadstavenom čase zahrával Denis Kollár trestný kop a krásnou strelou prekonal Lánika v bráne hostí na konečných – 2:2.

Štefanov – Mor. Sv. Ján 4:0 (3:0), 11., 74. P. Tomašovič, 14. M. Krempa, 45. M. Matula, rozh. Vlk, Michalička, Tubl.

V zápase popredných mužstiev tabuľky vyšiel domácim vstup do zápasu. V 11. min. zahrával roh Römer, Patrik Tomašovič vyskočil najvyššie a hlavičkou otvoril skóre – 1:0. V 14. min. dlhá centrovaná lopta Martina Krempu z pol ihriska na klzkom teréne po nepríjemnom odskoku skončila až v sieti brankára Žilku – 2:0. Rýchle góly futbalu uškodili. Hostia neboli nebezpeční. Mali jedinú šancu, keď po centri Staneka chýbali Kevinovi Bolfovi k lopte iba centimetre a dva ich trestné kopy skončili na dobre postavených múroch domácej obrany. Zvýšiť vedenie domácich mohli Hrubša a Matula, podarilo sa to až v nadstavenom čase polčasu Martinovi Matulovi – 3:0. Po prestávke aj vinou viacerých ošetrovaní stratil zápas tempo. Až v 74. min. zakončil samostatný únik svojim druhým gólom Tomašovič – 4:0. Záver patril oslávencovi. Na posledných 10 minút prišiel na ihrisko 50 – nik Ľubomír Čelústka a už po niekoľkých sekundách mal šancu, no jeho hlavička si cestu do siete nenašla. V závere hrali domáci „všetko na neho,“ no ani jednu z troch ďalších šancí nedal.

TJ Unín – Šajd. Humence 2:4 (1:3), 2. M. Uher, 54. B. Perička – 3. R. Hlavenka, 11., 15. P. Macek, 73. T. Charvát, rozh. Vlk, Polakovič.

V zápase mužstiev, ktoré spolu v minule sezóne postúpili do vyššej súťaže, začali lepšie domáci, ktorí už v 2. min. sa ujali vedenia gólom Miša Uhera – 1:0. Gól im však viac uškodil ako pomohol. Už o minútu vyrovnal Roman Hlavenka a v priebehu štyroch minút ešte v úvodnej štvrťhodine poslel hostí do dvojgólového vedenia Peťo Macek – 1:3. Snahu Unína korunoval v 54. min. kontaktným gólom Beďo Perička, no v 73. min. zabudla obrana hostí na Tomáša Charváta a ten definitívne rozhodol – 2:4.

Sobotište – Rohov 5:1 (3:1), 21., 30., 72. M. Hecht, 37. M. Kadlečík, 78. R. Tomeček – 45. T. Perička (11), rozh. Tomka, Srnec.

Domáci súpera vôbec nešanovali a už po polhodine vyhrávali dvomi gólmi Miša Hechta – 2:0. Potrebovali si vylepšiť aj domáce štatistiky, veď doteraz získali doma iba 3 body. V 37. min. zvýšil Kadlečík na 3:0, no ešte do prestávky Tomáš Perička premenenou penaltou znížil na 3:1. V druhom polčase sa domáci príliš dopredu nehrnuli, aj napriek tomu pridali ďalšie dva góly. Hetrik uzavrel Hecht a konečné skóre na 5:1 Rado Tomeček.

Radošovce – Oreské 1:7 (1:5), 34. E. Vávra – 9., 38. Ľ. Ligás, 26., 28. M. Baláž, 44., 46. L. Pavlačka, 85. P. Špaček, rozh. Štora, Michalička.

V susedskom derby to bola jednoznačná záležitosť hostí. Vo svojom strede mali troch dvojgólových strelcov a hoci Edo Vávra gólom na 1:3 vykresal v 34. min. iskierku nádeje, túto ešte do prestávky zhasli hostia ďalšími dvomi gólmi. Skóre uzatváral v závere zápasu striedajúci dorastenec Paťo Špaček – 1:7.

Cerová – Lakš. N. Ves 4:0 (3:0), 16. T. Královič, 32., 36. A. Zuzkovič, 53. D. Strapko, rozh. Škrinár, Duffek.

Cerová rozhodla o svojom víťazstve tromi gólmi už v prvom polčase. Do vedenia ich poslal po štvrťhodine hry najlepší kanonier súťaže Timo Královič, ktorý zaznamenal už svj 16-tý gól. Ďalšie dva pridal v priebehu štyroch minút Aďo Zuzkovič – 3:0. Aj po prestávke domácim hráčom futbal chutil, no z viacerých šancí dali už iba jeden gól. Na konečných 4:0 upravil v 53. min. Dávid Strapko.

Ďalší program – 10. kolo sobota 7.10. o 14.30 hod. Lakš. N. Ves – Š. Humence, nedeľa 8.10. o 10 hod. Rohov – Štefanov, o 14.30 hod. Mor. Sv. Ján – TJ Unín, Cerová – Radošovce,  Oreské – Baník Čáry, Petrova Ves – Sobotište.