V Senici očakávali fanúšikovia v súboji s Koválovom vysoké víťazstvo svojich futbalistov, no ostali sklamaní nielen z chudobného najtesnejšieho víťazstva, ale najmä z predvedenej hry.

Ilustračné foto: envato elements, LightFieldStudios

Smrdáky i Rovensko si body so súpermi podelili, Rovensko sa ani na deviaty pokus víťazstva nedočkalo. Smolinskému a Prietrži stačil na víťazstvo jeden polčas. Letničie sa v tabuľke prepadáva nižšie a nižšie, prehralo už šiesty zápas v rade.

ObFZ Senica MO 8. liga 9. kolo

FK Senica – Koválov 1:0 (1:0), 24. M. Včelka, rozh. Otočka, Daniš.

V Senici videli diváci sotva priemerný futbal s množstvom nepresností na obidvoch stranách. Väčšinou sa hra odvíjala na polovici hostí, no streleckých príležitostí bolo minimum. V 24. min. bol po zákroku na Želonku pískaný pokutový kop a z neho sa domáci ujali vedenia. Premenil ho Marek Včelka – 1:0. Ani po prestávke nenachádzali domáci futbalisti cestu k bráne srbského legionára Krulja a tak sa zrodila doteraz najnižšia výhra senických futbalistov.

Smolinské – Kunov 3:1 (3:1), 10., 28. S. Maderič, 45. M. Malík – 37. J. Belohlávek, rozh. Tomka, Blaha.

Všetko podstatné sa v Smolinskom odohralo už v prvom polčase. Dobre hrajúci domáci futbalisti získali v úvodnej polhodinke dvojgólové vedenie, ktoré zabezpečil dvomi presnými trefami Stano Maderič – 2:0. Hostia sa však nevzdali a v 37. min. znížili zásluhou Juraja Belohlávka na 2:1. Keď sa už mužstvá zberali do šatní, v nadstavenom čase vrátil domácim dvojgólové vedenie Marek Malík – 3:1. Po prestávke už ani jeden z brankárov, domáci Kling, či hosťujúci Slezák, ani jednu loptu za svoj chrbát nepustili a tak si Smolinské v zápase tabuľkových susedov pripísalo ďalšie tri body.

Smrdáky – Vrádište 2:2 (1:2), 3. F. Vizváry, 65. T. Hrúz – 7. J. Giertl, 10. Ľ. Fedorčák, rozh. Polakovič, Daniš.

Kto sa na zápas oneskoril o desať minút, už nevidel tri góly. Už v 3. min. dal vedúci gól domácich Filip Vizváry, no už o štyri minúty vyrovnal po štandardke Juraj Giertl a o ďalšie tri minúty hostia otočili stav vo svoj prospech gólom Ľuba Fedorčáka – 1:2. Body sa však nakoniec spravodlivo delili, keď remízu 2:2 zabezpečil v 65. min. Tomáš Hrúz.

Prietrž – Sekule 2:1 (2:0), 17. J. Janitor, 19. M. Kukliš – 89. Andrej Trajlínek (11), rozh. Kahúň, Bednár.

Domácim v tomto dôležitom zápase chýbal kanonier René Jarolín (hral hokej za Duklu Senica), no i tak získali plný počet bodov. V priebehu dvoch minút korunovali dobrý výkon dvomi gólmi Jakuba Janitora a Miša Kukliša – 2:0. V ďalšom priebehu umnou hrou držali svoje vedenie až do samého záveru. Hostia zápas ešte zdramatizovali, keď po faule v šestnástke premenil v 89. min. nariadený pokutový kop kapitán Andrej Trajlínek – 2:1. V záverečnom vabangu však už vyrovnávajúci gól nedali a tak sa domáci tešili z  troch bodov, potrebných v boji o záchranu.

Letničie – Pop. Močidlany 1:2 (1:1), 41. P. Kuček – 16., 71. P. Rehák, rozh. Tubl, Bednár.

Letničie padá v tabuľke stále nižšie a nižšie. V zápase s Močidľanmi dvakrát prehrávalo, no zakaždým si dokázalo vypracovať príležitosť na vyrovnanie. Na prvý gól Petra Reháka odpovedali v závere prvého polčasu gólom Paťa Kučka na 1:1. Aj po prestávke dal gól Rehák a hostia opäť viedli. Blížil sa záver zápasu, keď domáci dostali šancu vyrovnať z pokutového kopu. Ten však v 85. min. Michal Konečný nepremenil a tak si Letničie pripísalo šiestu prehru v rade.

Rovensko – Hradište 1:1 (1:1), 43. L. Baláž – 3. M. Sadloň, rozh. Kahúň, Thao.

Rovensko už chcelo konečne naplno bodovať, no malo mimoriadne silného súpera, mužstvo z 2.miesta tabuľky. Aj napriek rýchlemu gólu hosťujúceho Martina Sadloňa domáci zbrane nezložili a urputne bojovali. V závere polčasu sa dočkali zaslúženej odmeny, keď v 43. min. vyrovnal Lukáš Baláž – 1:1. Po prestávke už diváci gól nevideli.

Ďalší program – 10. kolo sobota 7.10. o 14.30 hod. Smolinské – Letničie, Hradište – Smrdáky, 8.10. o 10 hod. Kunov – Koválov, o 14.30 hod. Vrádište – FK Senica, Pop. Močidlany – Prietrž, Sekule – Rovensko.