Žiaci ôsmych a deviatych ročníkov základných škôl Trnavského kraja budú mať možnosť zoznámiť sa s možnosťami svojho ďalšieho štúdia na sérii podujatí Kam na strednú. Začína sa vo štvrtok 12. októbra v Trnave, pokračuje 19. októbra v Dunajskej Strede a o týždeň 26. októbra v Senici. Informoval o tom komunikačný odbor Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

ilustračné foto Envato Elements / xapdemolle

Na podujatí v Trnave predstavia stredné odborné školy, obchodné akadémie a gymnáziá z celého Trnavského kraja. Celkovo sa bude prezentovať 44 vystavovateľov rôznych odborov a zamerania. Zúčastnia sa na ňom aj zástupcovia spoločností a firiem, ktoré spolupracujú so strednými školami v rámci duálneho vzdelávania, trnavské vysoké školy, zástupcovia krízovej linky IPčko a národnej agentúry Erasmus+. Ani tento rok nebudú chýbať ukážky aktivít študentov stredných škôl, ktorí sa predvedú svojimi zručnosťami pred budúcimi spolužiakmi.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

“Som presvedčený, že si žiaci zo zaujímavej palety možností v oblasti vzdelávania vyberú tú správnu strednú školu, ktorá im pomôže pri ich ďalšom rozvoji a následnom uplatnení sa na trhu práce,” uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič. Pre ešte nerozhodnutých ôsmakov a deviatakov je opäť pripravené aj vyhodnocovanie ich študijnej dispozície Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Trnave. Poradenstvo týkajúce sa štúdia bude poskytnuté aj rodičom.

“Všetci návštevníci sa môžu tešiť aj na workshopy rôzneho zamerania, napríklad aranžovanie kvetov, portrétovanie, práca s drôtom, chemické pokusy, ukážky prvej pomoci a výcvik psov. Okrem toho budú môcť ochutnať výrobky studenej kuchyne či miešané nápoje, využiť kozmetické a kadernícke služby alebo masáž šije a rúk. Súčasťou veľtrhu bude aj stánok župného TalentCentra, ktoré žiakom základných škôl pomáha pri rozhodovaní sa o študijnom smere na strednej škole a následnom uplatnení sa v pracovnom a spoločenskom živote,” doplnil riaditeľ odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda. V Trnave sa bude podujatie konať v Mestskej športovej hale, v Dunajskej Strede na Strednej odbornej škole rozvoja vidieka na Námestí sv. Štefana a v Senici v Dome kultúry.


.
Toto je čítané

Zrážkové výkyvy sa stávajú pre Záhorie charakteristickými

Klimatická zmena sa prejavuje na celom Slovensku. Búrky sa vyskytujú už od…

BM Záhada Vedy