V 85. min. viedli Záhoráci v Prievidzi po dvoch góloch svojho kapitána Dominika Nemca ešte 1:2. Lenže od 81. min. dohrávali bez vylúčeného Caltíka a početnú výhodu využili domáci na strelenie troch gólov v priebehu posledných piatich minút. V krátkom čase je tu už tretia ČK pre hráča Nafty (Kleiber, Rosa, Caltík).

ČK 0:1 (81. Caltík)

Gbely: M. Bača – M. Žáček, D. Caltík, M. Rosa, N. Mihál, T. Knap (58. D. Smolinský), R. Kleiber, O. Neoveský, M. Horváth (87. L. Ravas),  Kosorin, D. Nemec, tréner Adam Ambra.

Ubehlo iba pár sekúnd od úvodného hvizdu rozhodcu Gaga a skóre sa menilo v prospech Záhorákov, keď sa presadil ich kapitán Dominik Nemec – 0:1. Domáci poškuľujúci po najvyšších priečkach tabuľky dokázali v 18. min. vyrovnať Zedkom na 1:1, no po polhodine hry sa opäť presadil Nemec. Svojim druhým gólom poslal Naftu opäť do vedenia na polčasových 1:2.

Po prestávke sa domáci snažili, takmer stále sa hralo na polovici hostí, no ich obrana na čele s brankárom Matúšom Bačom odolávala až do záverečnej päťminútovky. V poslednej desaťminútovke zápasu sa však diali veci. Rozhodca odpískal ofsajd domáceho hráča, svoj verdikt vzápätí zmenil na faul na nariadil trestný kop pre domácich. O chvíľu videl Dominik Caltík druhú ŽK a v 81. min. sa tak predčasne porúčal pod sprchy. V početnej výhode domáci nemilosrdne trestali. V 85. min. vyrovnal striedajúci 19 – ročný Oller, o minútu dostal domácich do vedenia brazílsky legionár Pedro a v nadstavenom čase na konečných 4:2 zvýšil Polévka.

Ďalšie výsledky: Nové Zámky – Trebatice 2:0, Boleráz – Gabčíkovo 1:0, Trenč. Stankovce – J. Bohunice 0:1, Led. Rovne – Hurbanovo 4:0, FC ViOn B – Pata 0:0, Kozárovce – Levice 0:4, Imeľ – Trstice 2:0

Ďalší program: 10. kolo nedeľa 15.10. o 14.30 hod. Gbely – Zlaté Moravce B