Zápasom nasledujúceho kola bude rozhodne súboj druhého Spartaka Stráže s lídrom tabuľky Baník Brodské. Pripravia hráči Baníka domácim prvú prehru? Zosadia Stražania Brodské z čela tabuľky, na ktorom sa vyhrievajú od začiatku súťaže? Možná je aj tretia možnosť, že nič sa nezmení.

Rykby – Kopčany

Obidve mužstvá sa navnadili na tento súboj víťazstvami 4:0 v 10. kole, keď Baník si poradil s Dubovcami a Spartak dokonca v Jablonici. Hlboké otočilo nepriaznivý stav 2:0 v Starej Turej a priviezlo si všetky body za víťazstvo 2:3. Radimov poslal Iskru do Holíča s poltuctov a víťaza nespoznala iba INÁ LIGA v Borskom Mikuláši.

ZsFZ 6. liga Západ 10. kolo

Brodské – Dubovce 4:0 (1:0)

Góly: 13., 63. G. Trubiroha, 73., 89. Joedson. Rozh. Imrichovič, Baláž, Köppl. ČK 0:1 (27. T. Pekar).

Zo začiatku sa hral vyrovnaný zápas. Po štvrťhodine hry sa domácim podarilo streliť vedúci gól zásluhou Gaba Trubirohu. V 27. min. brankár hostí Timo Pekar zahral za šestnástkou rukou, za čo videl ČK a od toho momentu získali domáci prevahu, ktorú po prestávke zúžitkovali ďalšími tromi gólmi. V 63. min. pridal svoj druhý gól Trubiroha a v záverečnej štvrťhodine prispel rovnako dvomi gólmi brazílsky legionár Joedson – 4:0.

Brodské – Dubovce

Jablonica – Spartak Stráže 0:4 (0:1)

Gól: 33. D. Pálka, 55. V. Buzay, 57. R. Slovák, 63. M. Konečný. Rozh. Zboran, Vojtík, Mihálik. ČK 1:0 (44. Ľ. Zajonc).

V Jablonici vyhral favorit, i keď mu k tomu výrazne pomohla ČK pre domáceho Ľuba Zajonca, ktorý chytením za dres zmaril gólovú šanci hosťujúcemu útočníkovi Konečnému. To už hostia viedli od 33. min. gólom Dušana Pálku 0:1. Po prestávke v priebehu osem minút pridali hostia ďalšie tri góly zásluhou Buzaya, Slováka a Konečného a záver zápasu si už v pohode ustrážili. Aj naďalej tak riadne „dýchajú na krk“ lídrovi z Brodského.

FC Rybky – Kopčany 3:0 (1:0)

Góly: 13., 46., 61. D. Surový. Rozh. Majcher, Tupý, Veselák.

V prvom polčase sa v Rybkách hral pomerne vyrovnaný zápas, o niečo väčšie držanie lopty mali domáci a vpredu boli aj nebezpečnejší. Veterné počasie sťažovalo hráčom kontrolu lopty. V 13. min. hodil Bojnanský aut na rozbehnutého Ivana Ravasa a jeho prudkú prízemnú prihrávku poslal zblízka do siete Denis Surový – 1:0. V 24. min. mohlo byť vyrovnané, keď po Blažkovej prihrávke ostal sám pred Rýzkom v domácej bráne Samo Köpöncei, no tesne minul cieľ. V 33. min. mal obrovskú šancu Ivan Ravas, keď už chcel zasunúť loptu do odkrytej brány, tak sa pošmykol. Vyrovnať mohli hostia tesne pred odchodom do šatní, keď sa k odrazenej lopte dostal Tomáš Zabadal, no svojou prihrávkou brata Ondreja nenašiel. Rybky o svojom zaslúženom víťazstve rozhodli v úvodnej štvrťhodine druhého polčasu, kedy Denis Surový ďalšími dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik a skóre zápasu na konečných 3:0.

Rybky – Kopčany

Mokrý Háj – TJ Kúty 5:1 (3:0)

Góly: 30. P. Vrablec, 39. R. Valúch, 45. M. Lašák, 58., 82. P. Vaško – 90. T. Smolinský. Rozh. Puschenreiter, Pavlovič, Trnka.

Pol hodiny dokázali odolávať posledné Kúty na ihrisku vysokého favorita. V 30. min. však Patrik Vrablec prekonal Šnirca v bráne hostí a do prestávky pridali ďalšie dva góly Radko Valúch a Marcel Lašák – 3:0. Aj po prestávke sa hralo takmer stále na polovici hostí. Z množstva šancí využil dve kapitán Peter Vaško a domáci viedli už 5:0. Po ich miernom poľavení zaznamenali hostia v nadstavenom čase aspoň čestný úspech zásluhou Tomáša Smolinského – 5:1.

Macek Knihy.Zahori

Stará Turá – Hlboké 2:3 (2:1)

Góly: 6. M. Durec, 23. M. Sládek – 34. M. Šustek, 68. T. Slovík, 87. Ľ. Kadlečík, Rozh. Frič, Fuňák, Pivarček.

Domáce mužstvo vyrukovalo na súpera nátlakovou hrou a o chvíľu už vyhrávalo 2:0. Prvý gól dal hrajúci tréner Durec a v 23. min. zvýšil Sládek na 2:0. Lenže hostia majú dostatočne skúsených hráčov, ktorých nepoložilo ani dvojgólové manko. Už v 34. min. dal ich kontaktný gól Marek Šustek – 2:1. Postupne začali preberať hru hostia a v 68. min. sa dočkali vyrovnania gólom Tomáša Slovíka – 2:2. Keď už boli súperi zmierení s deľbou bodov, v 87. min. hostia udreli do tretice, keď výhru a tri body im zabezpečil gól Ľuba Kadlečíka – 2:3.

Radimov – Holíč 6:0 (3:0)

Góly: 10. (11), 14., 70. P. Božek, 17. J. Urbánek, 65. A. Šebesta, 67. M. Rehák. Rozh. Dragula, Révay, Kovačik.

Výsledok pre mužstvo Holíča je ako zlý sen. Už po štvrťhodine hry prehrávali rozdielom troch gólov, keď sa v priebehu siedmich minút trikrát trafili domáci strelci. Dvakrát trafil kanonier Patrik Božek a v 17. min. zvýšil Jakub Urbánek už na 3:0. Podobný scenár nachystali hráči Radimova svojmu súperovi aj po prestávke, kedy im na ďalšie tri góly stačilo už len 5 minút. Po góloch Andreja Šebestu a Mariána Reháka uzavrel v 70. min. svoj hetrik Paťo Božek – 6:0.

Radimov – Holíč

Borský Mikuláš – Slovan Šaštín 1:1 (1:1)

Góly: 29. M. Ferenčík – 43. F. Kučera. Rozh. Jančok, Turba, Hádek.

Na Záhorie opäť zavítala INÁ LIGA, no ani ich redaktori v Borskom Mikuláši víťaza nespoznali. Už do prestávky sa na obidvoch stranách presadili bývali prvoligisti FK Senica. Na vedúci gól Milana Ferenčíka odpovedalo tesne pred odchodom do šatní Filip Kučera – 1:1. A keďže sa po prestávke už diváci gólu nedočkali, body si mužstvá podelili. Treba však priznať, že bližšie k víťazstvu mali hostia, ktorí si vypracovali oveľa viac dobrých streleckých príležitostí, no ich hráči si strelecké kopačky neobuli.

Ďalší program: 11. kolo sobota 14.10. o 14.30 hod. Slovan Šaštín – Jablonica, Hlboké – FK Kúty, nedeľa 15.10. o 14.30 hod. Kopčany – Radimov, Spartak Stráže – Brodské, Dubovce – Rybky, Iskra Holíč – Stará Turá, Mokrý Háj – Bor. Mikuláš