Dva vysoké, navlas rovnaké výsledky sa zrodili v 10. kole. Po 7:1 vyhrali Smolinské i Sekule, dokonca aj polčasy boli rovnaké. Smolinské nedalo šancu Letničiu a Sekule Poslednému Rovensku.

archív FC Sekule, foto JR

Popudinské Močidľany nepotvrdili víťazstvo z vonku, keď prehrali doma s Prietržou. Kunov po strate kanoniera Jozefa Buriana, ktorý už dáva góly v Š. Humenciach, akoby našiel za neho náhradu v Adrianovi Krbicovi. FK Senica ani na desiaty pokus nezaváhala.

ObFZ Senica MO 8. liga 10. kolo

Vrádište – FK Senica 0:4 (0:1), 10. P. Škodáček, 52. D. Kostjučenko, 82. M. Škoda, 85. M. Včelka, rozh. Štora, Michalička.

Senickým futbalistom pomohli pomerne rýchle góly na začiatkoch obidvoch polčasov. V prvom polčase ho strelil Pavol Škodáček, po prestávke ukrajinský legionár Danylo Kostjučenko – 0:2. Ďalšie dva prišli až v záverečnej desaťminútovke, keď sa presadili skúsení Mišo Škoda a Marek Včelka – 0:4.

Smolinské – Letničie 7:1 (3:1), 7. R. Okasa (11), 23., 30. Martin. Burian, 47., 60., 90. Marek. Malík, 63. J. Goga – 41. F. Šarközy, rozh. Škrinár, Duffek, Thao. ČK 0:2 (66. R. Bátěk, 88. P. Portel).

V 66. min. Celláryho v čistej šanci fauloval Bátěk a videl ČK. A keď išiel v 88. min. predčasne pod sprchy aj Portel, domáci v 90. min. uzavreli skóre po centri Celláryho presnou hlavičkou Malíka – 7:1.

Hradište – Smrdáky 4:0 (4:0), 20. M. Sadloň, 29., 32. J. Kršteník, 43. T. Zošák, rozh. Ma. Šefčík, Prelec, Tubl.

Hradišťu stačil na presvedčivé víťazstvo prvý polčas, v ktorom strelilo všetky štyri góly. Po úvodnom presnom zásahu Martina Sadloňa sa dvakrát presadil kapitán Jozef Kršteník a chvíľu pred odchodom do šatní uzavrel na konečných 4:0 Tomáš Zošák. Druhý polčas sa už len dohrával.

Plocha draka Knihy.Zahori

Kunov – Koválov 2:0 (1:0), 39., 57. A. Krbica, rozh. Matúš, Vlk.

Zápas susedov v tabuľke vyznel v prospech domácich futbalistov, ktorí tak svojho súpera vystriedali v prvej polovici tabuľky. Od začiatku mali hru v moci, hralo sa väčšinou na polovičke hostí, no šancí si mužstvá mnoho nevypracovali. Až v závere polčasu sa po štandardke presadil Adrián Krbica, ktorý prekonal srbského legionára v bráne hostí na polčasových 1:0. Po prestávke hostia pridali, mali častejšie loptu pod kontrolou, no šancí mali viac domáci. Dvakrát Belohlávek a ani Manďák ich nepremenili. Dvakrát sa triasli brvná, na jednej strane po strele Belohlávka, na opačnej ho trafil Pukančík. V 57. min. po akcii striedajúceho hrajúceho trénera Kováčika zvýšil Krbica svojim druhým gólom na 2:0. Čestný úspech hostí mohol zaznamenať Maca, no neuspel.

Pop. Močidlany – Prietrž 0:2 (0:2), 10. R. Jarolín, 15. P. Polakovič, rozh. Škrinár, Bednár.

Po víťazstve v Letničí chceli Močidľany potvrdiť tri body z vonku aj na domácom trávniku. Lenže neubehlo ani 15 minút a už prehrávali 0:2 po góloch René Jarolína a Petra Polakoviča. Snaha domácich v ďalšom priebehu k úspechu neviedla a tak si pripísali na domácom trávniku už tretiu prehru. Pre Prietrž je to prvé víťazstvo z vonku.

Sekule – Rovensko 7:1 (3:1), 4. P. Kovár, 23., 37. M. Vávra, 50., 53., 59. E. Húšťava, 90. D. Duška – 29. P. Dobrovodský, rozh. Blaha, Polák.

Po góloch Paťa Kovára a Mira Vávru vyhrávali domáci 2:0. Po polhodine hry znížil Peťo Dobrovodský na 2:1, no to bolo zo strany hostí v tomto zápase všetko. Ešte do prestávky pridal svoj druhý gól Vávra a hetrik Erika Húšťavu v priebehu 9 minút definitívne zobral hosťom akékoľvek chúťky na zisk čo len jedného bodu – 6:1. V poslednej minúte im pridal ešte jeden na cestu David Duška 7:1.

Ďalší program – 11. kolo sobota 14.10. o 14.30 hod. Smrdáky – Sekule, Prietrž – Smolinské, nedeľa 15.10. o 14.30 hod. FK Senica – Hradište, Koválov – Vrádište, Rovensko – Pop. Močidlany, Letničie – Kunov.