V stredu (11. 10.) sa v Záhorskom osvetovom stredisku v Senici uskutočnilo prvé z dvojice v tomto roku pripravovaných metodických stretnutí ku tvorbe kroník „Ako tvoriť kroniky“, určené pre obecných a mestských kronikárov pôsobiacich v okresoch Senica a Skalica, tentoraz s podnázvom „Kronikárstvo v kocke“.

foto ZOS Senica

Rovnako ako v minulom roku, aj oboma tohtoročnými kronikárskymi workshopmi sprevádza ich účastníkov lektor Mgr. Martin Lukáč, geograf, etnológ, historik a metodik kronikárstva a tvorby pamätných kníh.

Podujatie organizačne zabezpečili Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici a z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Malacké pohľady Knihy.Zahori

Pripomíname, že druhé, a súčasne posledné tohtoročné metodické stretnutie ku tvorbe kroník sa uskutoční v druhej polovici mesiaca november 2023 v Záhorskom osvetovom stredisku v Senici. O presnom termíne konania Vás budeme vopred informovať. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na e-mailovej adrese koprla.miroslav@zupa-tt.sk. Účastnícky poplatok sa neplatí, občerstvenie bude zabezpečené. Prineste si so sebou písacie potreby.

V mene lektora oboch podujatí by sme obecným a mestským kronikárom radi dali do pozornosti facebookovú skupinu Spájame kronikárov Slovenska.

Záhorí.sk informoval Miroslav Koprla zo Záhorského osvetového strediska v Senici


.
Toto je čítané

Prezidentka so svojím tímom vysadila na Záhorí 6000 stromov

Prezidentský les sa počas soboty (20.4.) rozrástol o ďalších vyše 6000 stromov.…

BM: Ustekana sobota