Hokejový klub Dukla Senica má za sebou prvé dva majstrovské zápasy, pričom v oboch prípadoch si pripísali plný bodový zisk.

Ilustračné foto

Prvý ostrý štart prišiel v sobotu, 7. 10. v Púchove, kde po napínavom priebehu Dukla zvíťazila 4:3. Druhý zápas bol premiérový na domácom ľade, 14. 10. hostili Seničania súpera z Partizánskeho. Toto stretnutie začalo takisto dramaticky, v polovici prvej tretiny hostia viedli už 2:0, nakoniec sa ale domácim podarilo zvíťaziť 7:4.

MŠK Púchov – HC Dukla Senica 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 19. Ladecký (L. Húska, Zemko), 27. Ladecký (Maniaček, Deneš), 60. Minárik (Brňák, Zemko) – 6. Litavec (Čagan), 29. Horváth (Vaškovič, Šmach), 37. Konečný (Janás, Baran), 42. Stríž (Konečný).

ZOSTAVY
MŠK Púchov: T. Hrušík – Brňák, L. Hrušík, Hudík, Vojtech, Haluška, Húska – Zúbek, Minárik, Pšurný – Zemko, Šedivý, Luhový – Deneš, Ladecký, Maniaček – Hajský, Trenčan, Urban.

HC Dukla Senica: Bednár (Barčák) – Hajas, Čagan, Horváth, Šmach, Stríž, Záviš, Mikula, Foltýn – Mikolášek, Jarolín, A. Kotzman – Daniel, Rehuš, Vaškovič – Baran, Konečný, Janás – Litavec, Funtek, Rajčák.

Prvý zápas sezóny, a to rovno na ľade kvalitného súpera z Púchova, začali Seničania výborne, keď už v 6. minúte viedli gólom Litavca. Domáci však do prvej sirény stihli vyrovnať, keď sa vo vlastnom oslabení presadil Ladecký. Ten istý hráč otočil skóre zápasu na 2:1 v prospech Púchova, ale tento stav takisto dlho nevydržal. O necelé dve minúty využil presilovú hru gólom spomedzi kruhov Horváth a vedenie na stranu Dukly vrátil v 36. minúte po peknej akcii Konečný. Štvrtý gól pridal na začiatku tretej dvadsaťminútovky Stríž, no zápas ešte minútu pred jeho záverom zdramatizoval Minárik. Dukla však už vyrovnanie nepripustila a pripísala si do tabuľky prvé tri body.

HC Dukla Senica – HK Iskra Partizánske 7:4 (4:2, 0:1, 3:1)
Góly: 12. Daniel (Vaškovič), 13. Jarolín (Čagan, Mikolášek), 17. Mikolášek (Hajas, Jarolín), 17. Rehuš (Šmach, Horváth), 45. Stríž (Rehuš, Vaškovič), 55. Funtek (Stríž, Baran), 56. Záviš (Baran, Konečný) – 5. Peniaška (Paduch, Ondruška), 10. Lunter (Klepanec, Káčer), 38. Grežďo (Káčer, Ondruška), 50. Káčer (Grežďo).

ZOSTAVY
HC Dukla Senica: Košut (Barčák) – Hajas, Čagan, Horváth, Šmach, Stríž, Záviš, Mikula, Foltýn – Mikolášek, Jarolín, A. Kotzman – Daniel, Rehuš, Vaškovič – Baran, Konečný, Janás – Litavec, Funtek, Rajčák.

HK Iskra Partizánske: M. Gašparovič (Komžík) – Paduch, Dobiaš, Klepanec, Ondruška, Klopan – Peniaška, Hvizdoš, J. Gašparovič – Káčer, Vaňo, Grežďo – Lunter, Smatana.

V prvom zápase na domácom ľade čakal Duklu už pomerne známy súper, a to nielen z minulej sezóny, ale aj z tohtoročnej prípravy – Partizánske. Zápas však pre Seničanov nezačal vôbec dobre, po góloch Peniašku a Luntera prehrávali v 10. minúte už 0:2. Domáci sa ale rýchlo skonsolidovali, na začiatku 12. minúty k obratu zavelil Daniel, do prvej sirény sa k nemu pridali Jarolín, Mikolášek a Rehuš a Dukla tak po prvej časti hry viedla 4:2. V druhej tretine sme videli iba jeden presný zásah, a to kontaktný gól na 3:4 z hokejky Grežďa v presilovej hre. Dvojgólové vedenie na stranu Dukly vrátil Stríž, ale radosť Seničanov trvala len 5 minút, o ďalšie zníženie sa postaral – opäť v početnej výhode – Káčer. Nakoniec ale domáci zabrali a po góloch Funteka a Záviša sa tešili z ďalšieho, hoci pomerne vydretého, plného bodového zisku.