Neúspešnú sériu ťahajú futbalisti Nafty Gbely, keď z posledných osem zápasov dokázali vyhrať iba raz, na domácom ihrisku s Levicami.

Ilustračné foto: envato elements, LightFieldStudios

Ich súper využil reprezentačnú prestávku a v Gbeloch posilnil zostavu niekoľkými hráčmi ligového kádra. Gbely od sezóny 2019/20, čo postúpili do 4. ligy, takú vysokú prehru na domácom trávniku nezaznamenali. Najvyššie prehrali pred necelými dvomi rokmi 0:3, keď ich súperom bol takisto FC ViOn B !!!

ZsFZ MR Hummel 4. liga 11. kolo

NAFTA GBELY FC VION B 0:5 (0:1)
Góly: 3. Dulay, 60. Grác, 68. Gahír, 71. Pénzeš, 81. Stareček.

Rozh. Bartko, Juhás, Palkovič. ŽK 1:0 (Knap).
Gbely: P. Ravas – M. Žáček, O. Neoveský, M. Rosa, N. Mihál, R. Kleiber, L. Ravas, M. Kosorin, T. Knap, D. Smolinský, D. Nemec (str. M. Horváth, M. Pribyla, L. Kumpan), tréner Adam Ambra.

V súboji z rezervou ligového ViOn-u chceli Gbely prerušiť nepríjemnú sériu, no nezačali najlepšie, keď už od 3. min. prehrávali po góle Dulaya – 0:1. Napriek enormnej snahe sa im súperovu obranu prekonať nepodarilo a každú ich chybu hostia neľútostne trestali. Po prestávke pridal po hodine hry Grác druhý gól ViOn-u a v 68. min. zvýšil Gahír už na 0:3. Keď za tri minúty zvýšil Penzeš na 0:4 domáci rezignovali a v 81. min. ich dielo skazy dokončil piatym gólom Stareček – 0:5.

Plocha draka Knihy.Zahori

Ďalšie výsledky: J. Bohunice – Kozárovce 0:1, Hurbanovo – Nové Zámky 0:2, Trstice – Pata Prievidza 2:0, Levice – Led. Rovne 1:0, Trebatice – Imeľ 1:5, Gabčíkovo – Trenč. Stankovce 3:2, Pata – Boleráz 1:3.

Ďalší program: 12. kolo nedeľa 21.10. o 10 hod. Boleráz – Gbely.