Každá séria má svoj koniec. Ale že sériu 10 víťazných zápasov ukončí Štefanov na domácom trávniku, to si domáci hráči ani fanúšikovia nepredstavovali.

ilustračné foto

Štefanov privítal v poslednom zápase jesennej časti tretiu Petrovu Ves. Bolo sa v ňom na čo pozerať a nakoniec si mužstvá body spravodlivo podelili. Kým Štefanovu ukončil sériu 10 víťazstiev, Rohovu sa podarila ukončil séria 10 prehier, keď si z Unína priviezol prvý bod za remízu 1:1. Šesť gólov padlo v Radošovciach, ani jeden v Čároch. Aj v týchto zápasoch sa body delili, spolu v poslednom jesennom kole boli až štyri remízové výsledky.

ObFZ Senica MO 7. liga 11. kolo

Štefanov – Petrova Ves 1:1 (0:0), 75. P. Tomašovič – 78. T. Polák, rozh. Vlk, Tubl, Škrinár.

Vo vyrovnanom zápase si obidve mužstvá vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no brankári Lukáš Čelústka i hosťujúci Jozef Lánik ml. si až do záverečnej štvrťhodiny držali čisté kontá. Po jednom z nedovolených zákrokov zahrával v 75. min. Martin Krempa trestný kop a svoj center „posadil“ presne na hlavu Patrika Tomašoviča, ktorý otvoril skóre zápasu – 1:0. Domáci hráči sa však z vedenia dlho netešili. V 78. min. sa po centrovanej lopte najlepšie v šestnástke domácich zorientoval Tomáš Polák, ktorý strelou s pomocou tyčky vyrovnal na 1:1 a ukončil tak Štefanovu víťaznú sériu, nie však sériu bez prehry.

Sobotište – Oreské 0:3 (0:3), 4. O. Kralovič, 12., 27. L. Pavlačka, rozh. Otočka, Hušek.

Sobotište aj v súboji s Oreským potvrdilo, že sa mu hrá lepšie na súperových ihriskách, ako pred vlastnými divákmi. Oreské zaskočilo domácich svojou aktivitou od úvodného hvizdu, z ktorej vyťažili dva góly už v prvej polhodine zápasu, keď sa po štandardných situáciách presadili Ondrej Královič a kanonier mužstva Lukáš Pavlačka. V 27. min. po ideálnej prihrávke Ligása upravil na Pavlačka na 0:3. Oreské naďalej diktovalo tempo zápasu, vytvorilo si aj ďalšie šance, no svoje vedenie už nenavýšilo. V druhom polčase mala hra rovnaký scenár, namiesto gólov triafali hostia konštrukciu domácej brány. Ligas aj Špaček trafili brvno, šancu Matúša zvnútra 16-tky vytiahol brankár na roh.

Š. Humence – Mor. Sv. Ján 3:2 (1:1), 25. A. Gaša, 79. R. Bilka, 86. L. Matula – 11. K. Bolf (11), 90. F. Chvál, rozh. Štora, Michalička.

V Šajdíkoch dal kanonier hostí Kevin Bolf v 11. min. z pokutového kopu vedúci gól Jáňanov, ktorým odštartoval gólovú prestrelku. Domácim sa do prestávky podarilo vyrovnať gólom Gašu na polčasových 1:1. Po prestávke boli iniciatívnejší domáci a v závere gólmi Bilku a Matulu ušli súperovi na rozdiel dvoch gólov 3:1. V 90. min. dal kontaktný gól Filip Chvál na 3:2, no vyrovnať sa hosťom už nepodarilo.

TJ Unín – Rohov 1:1 (0:0), 51. B. Brunovský – 67. B. Job (11), rozh. Blaha, Pollák.

Až v poslednom kole sa hráči Rohova konečne dočkali bodového zápisu. V Uníne po bezgólovom polčase prehrávali od 51. min. po góle Brunovského 1:0. Ich čas prišiel v 67. min., kedy bol v ich prospech nariadený pokutový kop. Ten premenil Boris Job na 1:1 a tak si hostia konečne pripísali do tabuľky prvý bod.

Radošovce – Lakš. N. Ves 3:3 (1:1), 22. P. Kubina, 49., 72. L. Sloboda – 12. R. Chrenko (11), 85. J. Cingel, 88. O. Cigánek, rozh. Kahúň, Obcovič.

Hoci sa hostia ujali vedenia v 12. min. gólom Chrenka z pokutového kopu, Radošovce dokázali tromi gólmi otočiť na nádejných 3:1. Ani to im však na víťazstvo nestačilo. Lakšáre mohutným finišom dali v posledných piatich minútach dva góly Cingelom a Cigánkom a tak sa body delili po výsledku 3:3.

Baník Čáry – Cerová 0:0, rozh. Vlk, Tomka.

V Čároch márne čakali diváci čo len na jediný gól v zápase. Nedočkali sa ho a tak si mužstvá body zmierlivo podelili za bezgólovú remízu.