Senickí dopravní policajti boli dnes ráno privolaní k nehode staršej dodávky a divej zvery, pri ktorej sa zranili 2 osoby.

Vo vozidle VW Transporter sa okrem 40 ročného vodiča viezli aj 61 ročný muž a 3 ženy vo veku od 17 do 33 rokov. Na ceste medzi obcami Kopčany a Kúty, im mala počas jazdy z pravej strany náhle vbehnúť do cesty statná laň. Vodič už nestihol zareagovať a zviera zrazil. Náraz bol taký silný, že im laň preletela cez čelné sklo a skončila až na zadných sedadlách auta.

Macek Knihy.Zahori

Pri nehode sa zranili dvaja muži, ktorí sedeli na predných sedadlách a na vyšetrenie do nemocnice ich previezli privolaní záchranári.

  • Uhynuté zviera si prevzalo príslušné poľovnícke združenie.
  • Policajti dychovou skúškou alkohol u vodiča nepotvrdili.
  • Vec rieši polícia ako nehodu nezavinenú vodičom.

Jesenné obdobie je spojené so zvýšeným výskytom divej zvery. Najčastejšie ich môžete stretnúť v ranných, alebo naopak večerných hodinách. Rizikovými oblasťami sú cesty vedúce cez les, medzi poľami alebo pri vodných tokoch.

“Zvýšte preto pozornosť, plne sa venujte šoférovaniu a sledujte situáciu nielen na ceste, ale aj v jej blízkosti. Ak na ceste pred sebou zbadáte nejaké zviera, neblikajte na neho, môže sa zostať v šoku a z miesta sa ani nepohne. Dávajte si pozor a jazdite opatrne,” informuje policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.


.
Toto je čítané

Nominujte svoj obľúbený strom do súťaže Strom roka 2024

Už len pár dní má verejnosť na to, aby nominovala svoj obľúbený…

BM: Ustekana sobota