V sobotu doobeda cestovali futbalisti Nafty Gbely do Bolerázu s úmyslom ukončiť sériu štyroch prehier v rade. Bola to však pre nich nesmierne náročná úloha, keďže Boleráz doma nezvykne body rozdávať. V tomto ročníku si od nich odviezli jeden bod iba Trebatice.

BOLERÁZ – NAFTA GBELY 3:1 (0:0)
Góly: 55. P. Kozák, 67., 72. M. Mišo – 78. M. Rosa.

Rozh. Šinka, Bányi, Turba. ŽK 2:1 (Kozák, Juhás – Kosorin).

Gbely: M. Bača – M. Žáček, O. Neoveský (46. M. Pribyla), M. Rosa, D. Caltík, N. Mihál, R. Kleiber, M. Kosorin, T. Knap, D. Smolinský, M. Horváth, tréner Adam Ambra.

Záhoráci prišli v oklieštenej zostave iba s jedným hráčom na lavičke náhradníkov. Domáci boli od začiatku aktívnejší, no obrana hostí pracovala v prvom polčase spoľahlivo a tak sa do kabín išlo za bezgólového stavu. Aj v druhom polčase mali hru pevne v rukách domáci a brankár hostí prvýkrát kapituloval už v 55. min., kedy ho prekonal Kozák – 1:0. V polovici druhého polčasu pridal druhý gól domácich Matej Mišo a ten istý hráč zvýšil v 72. min. už na hrozivých 3:0. Iskierku nádeje rozdúchal pre Naftu v 78. min. Michal Rosa. Trestný kop Kleibera predĺžil Smolinský na zadnú tyč a Rosa hlavičkou znížil na 3:1. Ďalšie góly už hostia nepridali a tak sa domov vracali s piatou prehrou v rade.

Ďalšie výsledky: Prievidza – FC ViOn B 2:1, Nové Zámky – Levice 4:0, Kozárovce – Gabčíkovo 2:3, Trstice – Trebatice 4:0, Trenč. Stankovce – Pata 5:1, Imeľ – Hurbanovo 3:1, Led. Rovne – J. Bohunice odlož. na 1.11.

Ďalší program: 13. kolo nedeľa 29.10. o 14 hod. Gbely – Trenč. Stankovce.