Priamy súboj o 3. miesto tabuľky v Mokrom Háji zvládlo lepšie v poslednej dobe v skvele forme hrajúce Hlboké, ktoré z posledných osem stretnutí vyhralo sedem.

Foto zo zápasu Rybky – Stráže 1:2.

Po prehre v Šaštíne – Strážach so Spartakom sa Baník Brodské „pomstil“ na druhom mužstve z tohto mesta, keď Slovan zdolal vysoko 5:2. Spartak si udržal neporaziteľnosť aj na horúcej pôde v Rybkách a v neúspešných sériách naďalej pokračujú Bor. Mikuláš i Kúty.

Udrží si v poslednom jesennom kole Spartak Stráže pozíciu jesenného majstra ? Pokúsi sa o to Radimov, ten je však silný len na domácom trávniku.

ZsFZ 6. liga Západ 12. kolo

FC Rybky – Spartak Stráže 1:2 (0:1)

Góly: 48. M. Kadlíček – 17. D. Pálka, 52. F. Kuník.

Rozh. Vido, Tupý, Majcher. ČK 1:1 (61. Dom. Surový).

Zápas kola sa hral v Rybkách, kde nastúpili proti sebe dve úspešné mužstvá. Rybky dobrú formu potvrdili výhrami v Dubovciach i v Mokrom Háji, Spartak najmä výhrou s Brodským, ktorou sa vyšvihol do čela tabuľky. Lepšie začali domáci, ktorí mali aj prvú gólovú šancu, no strelu Ivana Ravasa zastavilo brvno brány, v ktorej stál „hráč“ Marián Konečný. Hostia odpovedali po štvrťhodine hry nebezpečným trestným kopom Jankoviča, no o dve minúty im vyšiel rýchly brejk a po perfektnej prihrávke Biksadského otvoril skóre neobsadený Dušan Pálka – 0:1. Prudký center Petrúfku brankár hostí Konečný neudržal, no dorážať nemal kto. Neujala sa ani hlavička Surového po centri Marečka. Domáci začali lepšie aj druhý polčas. Už v 46. min. ostal Moravanský sám pred Konečným, no ten vytiahol perfektný zákrok. V 48. min. už Rybky udreli, keď pekný center Jurku poslal hlavou do siete striedajúci Matej Kadlíček – 1:1. Dlho sa však domáci netešili. V 52. min. vyšla hosťom pekná akcia Štoru so Slovákom, po ktorej Fabián Kuník, obišiel aj Rýzka v bráne domácich a strelou do prázdnej brány poslal hostí opäť do vedenia – 1:2. Keď v 61. min. videl domáci Dominik Surový ČK, cesta za tromi bodmi sa hosťom uľahčila. Vyrovnať mohli Rybky v 81. min., kedy Marečkova strela trafila Jurku, no lopta skončila tesne vedľa ľavej žrde. Po centri Štoru tutovku spálil Čaba Pollák, ktorého hlavička z 5-ky išla nad.

Baník Brodské – Slovan Šaštín 5:2 (4:1)

Góly: 10. M. Pelikán, 14. Teixeira, 25., 27. Joedson da Silva, 64. D. Šimek – 43., 90. (11) M. Herda.

Rozh. Piváček, Fuňák, Frič. ŽK 3:5.

Brodské poznalo sobotňajší výsledok Sp. Stráže a keď ho nechcelo pustiť do trháku, nutne potrebovalo bodovať. Začalo veľkým náporom a už po necelej polhodinke prvého polčasu vyhrávalo 4:0. V 10. min. sa presadil Matej Pelikán a na 2:0 zvýšil brazílsky legionár René Teixeira Ponto. Ďalší Brazílčan Joedson Fernandes da Silva v priebehu dvoch minút zvýšil až na 4:0 a so Slovanom to vyzeralo zle – nedobre. Našťastie pre nich Baník ubral z plynu a k slovu sa dostali aj hostia. V 43. min. ich kapitán Matúš Herda znížil na prijateľných polčasových 4:1. Po prestávke gólové hody ustali. Dano Šimek zvýšil v 64. min. na 5:1 a to bolo zo strany domácich všetko. V nadstavenom čase dostali hostia k dispozícii pokutový kop a Matúš Herda sa z tejto štandardky nezvykne mýliť – 5:2.

Radimov – Dubovce 3:1 (1:0)

Gól: 14., 48. M. Rehák, 54. A. Šebesta – 90. R. Drgon.

Rozh. Jordanov, Boledovič, Gádoši. ŽK 2:3.

Po dvoch úvodných prehrách na domácom trávniku už Radimov doma  nasledujúcich piatich zápasoch nestratil ani bod. Túto úspešnú sériu mu napriek absencii viacerých hráčov neprerušil ani ambiciózny nováčik z Duboviec. Po peknej prihrávke Urbánka poslal do vedenia domácich v 14. min. Marián Rehák a ten istý hráč chvíľu po prestávke zvýšil vedenie Radimova na 2:0. Šance nevyužili hosťujúci Drgon, ani domáci Šebesta, no to sa obaja len zastreľovali. V 53. min. začal akciu opäť Urbánek, jeho prihrávku Valla predĺžil Andrejovi Šebestovi a ten už vedel čo s loptou – 3:0. Vyzeralo to na debakel pre hostí, no domáci sa s týmto náskokom uspokojili a dovolili hosťom streliť aspoň čestný gól. Ten dal v nadstavenom čase ich kanonier Rado Drgon – 3:1.

Stará Turá – Kopčany 1:1 (1:1)

Góly: 6. D. Sekerka – 29. O. Zabadal.

Rozh. Drobec, Bányi, Šinka. ŽK 1:1.

Prvý nerozhodný výsledok Staroturancov, o ktorý sa im postarali Kopčany. Domáci sa ujali vedenia už v 6. min. gólom Sekerku, no zverenci Jozefa Ivana bojovali a odmenou im bol vyrovnávajúci gól, ktorý dal po polhodine hry Ondrej Zabadal – 1:1. Hostia boli aj naďalej aktívni a mali aj niekoľko šancí no nevyužili ich. Viac ich však mali domáci futbalisti, ale Filip Ivánek v bráne hostí bol neprekonateľný a tak si mužstvá body spravodlivo podelili.

FK Kúty – Iskra Holíč 2:2 (1:1)

Góly: 25. M. Polák, 48. M. Vrábel (11) – 10. P. Studenič, 56. D. Mráz.

Rozh. Ježík, Poruban, Baňár. ŽK 1:2.

Kúty nevyhrali ani na dvanásty pokus, no tentoraz boli k trom bodom veľmi blízko. Hostia sa síce ujali vedenia gólom Patrika Studeniča, no v 25. min. po peknom centri hlavičkou vyrovnal Martin Polák na polčasových 1:1. Niekoľko ďalších sľubných príležitosti domáci nevyužili. Hneď po prestávke strelu Poláka zastavil obranca hostí rukou a domáci zahrávali pokutový kop. Z neho ich poslal do vedenia Mário Vrábel – 2:1. Nádej na prvé víťazstvo im zmaril v 56. min. Dávid Mráz, ktorý vyrovnal na 2:2. Záverečná snaha o strhnutie víťazstva na jednu či druhú stranu úspešná nebola, mužstvá si body podelili.

Mokrý Háj – Hlboké 0:3 (0:1)

Góly: 15. Ľ. Kadlečík, 57. J. Serdahely, 70. P. Liška.

Rozh. Veľký, Izsóf, Barczi. ŽK 0:0.

Už v prvom polčase si hostia vypracovalo viacej streleckých príležitostí, pričom domáci bránu súpera vôbec neohrozili. Mokrý Háj hral už štvrtý zápas po sebe na domácom trávniku a po troch výhrach utrpel prvú prehru. Vedúci gól hostí dal po štvrťhodine hry po peknej kombinačnej akcii Ľuboš Kadlečík – 0:1. Oslabení domáci sa snažili, no obrana hostí fungovala ako dobre namazaný stroj. Nielenže dobre bránila, ale stopér Juraj Serdahely v 57. min. svojim prvým gólom v sezóne pridal druhý gól hostí na 0:2. Domáci akoby kapitulovali a v 70. min. aktívny Patrik Liška efektným lobom svojim desiatym sezónnym gólom uzavrel na konečný 0:3. Hlboké už ďalšie príležitosti nevyužilo, no ani to im nezabránilo, aby svojho súpera nepreskočilo a v tabuľke je už tretie.

Bor. Mikuláš – Jablonica 1:3 (1:1)

Góly: 18. F. Phan – 23., 56. (11) D. Slovík, 89. A. Zubák.

Rozh. Köppl, Imrichovič, Baláž. ŽK 7:3 !!

V zápase padlo až 10 žltých kariet, góly však len štyri. Domáci sa ujali vedenia gólom bývalého reprezentanta Slovenska v karate Filipa Phana, no toto vedenie im vydržalo len 5 minút. V 23. min. vyrovnal na 1:1 Dominik Slovík a tak skončil aj prvý polčas. Po prestávke už udávala tempo hry Jablonica. V 56. min. svojim druhým gólom z pokutového kopu poslal hostí do vedenia Slovík a v samom závere pridal Adam Zubák poistný gól hostí na 1:3.

Ďalší program: 13. kolo sobota 28.10. o 14 hod. Brodské – Jablonica, Hlboké – Bor. Mikuláš, Slovan Šaštín – Rybky, nedeľa 29.10. o 14 hod. Iskra Holíč – Mokrý Háj, Kopčany – FK Kúty, Stará Turá – Dubovce, Spartak Stráže – Radimov.