Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky po výhre v Martine dokázali naplno bodovať aj na domácej palubovke v Stupave s Modrou. Po deviatich kolách Niké Handball extraligy majú z ôsmich duelov na svojom konte už 11 bodov, čo je o bod viac ako za celú základnú čas v uplynulej sezóne.

foto archív Záhoráci

HC Záhoráci Stupava/Malacky – HáO TJ Slovan Modra 37:32 (16:16)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: Rybár, Maslić – Frýbert, T. Baláž, Burnazović 3, Valachovič 1, Vasović 4/1, Tóth, Žunić 3, Kovács 8, Konečný 5, Prevaj 1, Kurka 3, Blašković 4, Grich 4, T. Ferenčík 1, tréner Bojan Ćirić, vedúci mužstva Branko Grich.

Záhorácke rádio 2024 01

Zápas začali obe mužstvá nervózne, s množstvom chýb a vylúčení, keď už v 7. minúte rozhodcovia udelili štyri dvojminútové tresty, po dva na oboch stranách. Lepšie sa tomu prispôsobili hostia a po vyrovnanom priebehu štyrmi gólmi v sérii odskočili v 11. minúte na vedenie 8:4. To donútilo zobrať si oddychový čas domáceho trénera Bojana Ćirića. Ten jeho tímu pomohol a za necelé štyri minúty bolo vyrovnané, na čo pre zmenu reagoval hosťujúci tréner Miroslav Ochaba. Od tohto momentu boli síce až do samého záveru prvej časti vo vedení hostia, ale ani raz nie viac ako o dva góly. Hostia sa 5 sekúnd pred polčasovou sirénou dostal ido vedenia, ale Žunić stihol ešte do prestávky z polovice ihriska vyrovnať na 16:16.

Záhorákom vyšiel veľmi dobre úvod druhej časti. Divákov potešila hneď prvá akcia v podaní dvojice Valachovič-Prevaj, ktorá skončila gólom a naštartovala domácich, ktorý sa rýchlo dostali do vedenia o tri góly. V nasledujúcich minútach sa bojovalo o každý gól a domáci si udržiavali tesný náskok. Záhoráci však postupne dokázali čoraz viac využívať chyby Modry a navýšili náskok v polovici druhej časti na päť gólov. Hostia sa však nevzdali, pridali sa chyby aj na strane domácich a 8 minút pred koncom viedli Záhoráci iba o jediný gól 30:29. Potom sa však presadil Grich, následne aj Blašković a Kovács a v 54. minúte sa dostali Záhoráci do komfortného vedenia o štyri góly. Keď k tomu pridal niekoľko dobrých zákrokov Rybár, domáci si už vedenie nenechali ujsť a po výsledku 37:32 si pripísali dôležité dva body.


.
Toto je čítané

Hádzaná: Ženy HC Tatran Stupava vyhrali 1. ligu, dorastenky druhé na Slovensku

Vynikajúce úspechy dosiahli hádzanárky HC Tatran Stupava – ženy zvíťazili v 1. lige…

BM Salon EV