Senickí dopravní policajti vyšetrujú nedeľnú (5.11.) nehodu na železničnom priecestí pri obci Kopčany.

77-ročný vodič mal ísť, skoro ráno, od obce Kopčany smerom na mesto Holíč. Pri prejazde cez železničné priecestie bez závor pravdepodobne nerešpektoval svetelné dopravné značenie a vošiel do dráhy osobnému vlaku, smerujúcemu na obec Kúty.

Po zrážke zostal vodič v aute Fiat Qubo zakliesnený a po vyslobodení hasičmi ho záchranári s viacerými zraneniami previezli do skalickej nemocnice. Okrem dôchodcu sa pri nehode nikto ďalší nezranil.

Policajti na mieste podrobili rušňovodiča dychovej skúške, s negatívnym výsledkom. To, či mohol byť starší vodič pod vplyvom alkoholu, budú zisťovať z odobratej vzorky krvi.

V dôsledku nehody policajti museli cestu I. triedy na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavrieť. Celková škoda bola predbežne vyčíslená na 10 000 eur.

Presné príčiny a okolnosti nehody naďalej polícia vyšetruje.

“Upozorňujeme vodičov, že sú pred vjazdom na železničné priecestie povinní správať sa mimoriadne opatrne, a najmä riadne sa presvedčiť, či môžu cez priecestie bezpečne prejsť. Pred železničným priecestím, pri ktorom je umiestnená dopravná značka “Stoj, daj prednosť v jazde!”, vodič je povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať.

Vodiči v prípade, ak blikajú červené svetlá, je dávaná zvuková výstraha, prípadne im situácia na priecestí alebo za ním nedovoľuje, aby ho bezpečne prešli, nesmú na priecestie vôbec vojsť. Buďte opatrní a myslite na to, že súboj s vlakom nevyhráte,” informuje policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.


.

BM: Festival Záhrad