V 10. kole hokejbalovej extraligy cestovali Skaličania do Nitry, kde sa v zápase kola stretli so stále sa zlepšujúcimi domácimi Rytiermi, ktorí zápas zvládli lepšie a nakoniec vyhrali rozdielom troch gólov. Napriek tomu ostali Záhoráci aj naďalej na čele tabuľky.

HBK Hokejmarket Skalica, Foto: Rastislav Búgel

Extraliga 10. kolo
HBK Rytieri Nitra – Hokejmarket Skalica 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)
Góly: 7. Štefanka, 11. Machuč, 11., 45. Kolenčík, 31. Petrovič, 36. Wachal – 13. D. Janáč, 21. J. Martinusík, 28. M. Čulen.
Rozhodovali Valachovič, Šefčík. Vylúčení 4:3 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
Skalica: Dékány – Mikéska, Štepanovský, Zelenka, Salajka, Sobol – Martinusík, Čulen, Fraňo, Válek, Krýdl, Lukačovič, Holaza, Balát, D. Janáč, Pobuda.

Nitra začala náporom a hostia sa museli brániť. Z viacerých šancí využil jednu v 7. min. Štefanka, ktorý otvoril skóre zápasu – 1:0. Domáci nekompromisne trestali chyby v obrane hostí, v 11. min. dokonca dvakrát, keď po druhom góle Machuča zvýšil o 40 sekúnd Kolenčík na 3:0. V 13. min. vyšla konečne pekná akcia aj hosťom a v 13. min. po prihrávke Mikésku znížil Dávid Janáč na 3:1. V druhej tretine hostia v snahe ešte zo zápasom niečo urobiť pridali. V 21. min. mali k dispozícii presilovú hru, ktorú expresne rýchlo využili, keď už po 6 sekundách zúžitkoval akciu Salajku s Lukačovičom na kontaktný gól Jaro Martinusík – 3:2. Skalica bola v laufe a v 28. min. vyrovnal Maťo Čulen na 3:3. Bohužiaľ, hostia zaspali úvod 3. tretiny, kedy už za 18 sekúnd inkasovali z hokejky Petroviča a keď vylúčenie Janáča potrestal v 36. min. piatym gólom Wachal, bolo prakticky rozhodnuté – 5:3. V závere sa hostia ešte zúfalo snažili zo zápasom niečo urobiť, skúsili hru bez brankára, no Kolenčík svojim druhým gólom do prázdnej brány uzavrel na konečných 6:3.

Záhorácke rádio 2024 01

Ďalšie výsledky 10. kola: Pov. Bystrica – Vranov 4:3, LG Bratislava – Poprad 9:3, Ružinov – Pruské 4:3.

1. Skalica 10 8 0 0 2 53:24 24
2. Poprad 10 7 0 0 3 57:34 21
3. LG BA 10 6 1 0 3 46:33 20
4. HBK Nitra 10 6 1 0 3 38:26 20
5. Ružinov 10 5 0 1 4 27:23 16
6. Košice 9 4 1 1 3 33:25 15
7. P.Bystrica 9 5 0 0 4 25:20 15
8. Vranov 9 3 0 0 6 27:33 9