Aj tento rok pripravil Trnavský samosprávny kraj počas vianočného obdobia viacero charitatívnych aktivít pre širokú verejnosť. Jedným z cieľov župy je spríjemniť sviatky seniorom, klientom župných zariadení sociálnych služieb, a aj rodinám v ťažkej životnej situácii.

„Vianoce sú obdobím, kedy viac než kedykoľvek predtým cítime povinnosť pomáhať ľuďom, ktorí potrebujú našu podporu. Spoločne so župnou Nadáciou DAR znovu organizujeme dobročinné akcie, ktoré zapoja ľudí do šírenia radosti a dobra. Chcela by som poďakovať aj zamestnancom župného úradu, ktorí svojou pomocou pravidelne prispievajú k uľahčeniu života ľuďom v núdzi,“ uviedla trnavská vicežupanka Veronika Buc.

V pondelok 11. decembra 2023 od 9:00 do 12:00 hod. sa uskutočnia na parkovisku za budovou Úradu TTSK na Starohájskej 10 v Trnave Vianočné predajné trhy. Aj verejnosť si na nich bude môcť zakúpiť rôzne výrobky študentov stredných škôl či klientov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja.

V deň posledného zasadnutia zastupiteľstva TTSK, v stredu 13. decembra 2023, sa na župnom úrade už tradične uskutoční charitatívna akcia. Počas nej si poslanci krajského zastupiteľstva môžu zakúpiť výrobky klientov všetkých 21 župných zariadení sociálnych služieb a podporiť tak dobrovoľným príspevkom Nadáciu DAR.

Záhorácke rádio 2024 01

„Klienti župných zariadení sociálnych služieb prostredníctvom prezentácie výrobkov ukazujú svoju šikovnosť. Ich predajom získa Nadácia dar ďalšie finančné prostriedky, ktorými pomôže ľuďom v zložitej životnej situácii. Každý príspevok, či už malý alebo veľký, má hodnotu,“ skonštatovala riaditeľka Odboru sociálnych vecí Úradu TTSK Blažena Flamíková s tým, že župa organizuje aj dobročinnú aktivitu Darček len pre teba, v rámci ktorej zamestnanci úradu potešia seniorov, klientov župných zariadení sociálnych služieb aj sociálne slabšie rodiny.

Vo štvrtok 14. decembra sa bude na nádvorí Divadla Jána Palárika v Trnave konať od 11:00 do 19:00 hodiny verejný vianočný charitatívny bazár Nadácie DAR, ktorý bude spojený s varením vianočnej kapustnice. Počas bazáru si za dobrovoľný finančný príspevok bude môcť každý zakúpiť rôzne dekoračné predmety, hračky, knihy či oblečenie, ktoré doň venujú župní zamestnanci. Aj výnos z tohto bazáru bude použitý na podporu ľudí v ťažkej životnej situácii.

Okrem toho Nadácia DAR organizuje v decembri aj zbierku potravín a drogérie. Ako informovala jej správkyňa Ivana Ondrušková, „vďaka zamestnancom Úradu TTSK získame pre žiadateľov Nadácie DAR trvanlivé potraviny ako sú cestoviny, strukoviny, múka, konzervy, cereálie, olej, čaj a káva, cukor, detské výživy či drogériu. Darované potraviny a drogéria pomôžu prečkať zimné obdobie a prinesú pekné chvíle ľuďom v núdzi, seniorom, sociálne odkázaným či rodinám so zdravotne znevýhodneným dieťaťom.“

V spolupráci s Mestom Trnava bude mať župa v týždni od 11. do 17. decembra k dispozícii stánok na vianočných trhoch. V ňom budú prezentovať svoju prácu a výrobky klienti župných zariadení sociálnych služieb, ako aj študenti stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja.


.

INAT Rezanie laserom