Pod vplyvom alkoholu na rovnom úseku cesty prešiel vo štvrtok (7. 12.) 51-ročný vodič so svojím terénnym autom Nissan Navara bezdôvodne na ceste medzi Kopčanmi a Gbelmi do protismeru a spôsobil dopravnú nehodu.

Hliadka mu namerala v dychu 2,25 promile, za čo ho obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

Na nezodpovednosť opitého vodiča doplatil vodič na aute Škoda Octavia. “Už sa nestihol veľkému vozidlu vyhnúť a došlo k zrážke. Obe autá skončili mimo cesty. Pri nehode sa, našťastie, nikto nezranil,” uviedla Antalová. Policajná hliadka na mieste podrobila dychovým skúškam oboch vodičov, alkohol zistili len vodičovi Nissanu. Za jazdu v opitosti mu môže hroziť až ročný pobyt vo väzení.

“Opäť upozorňujeme vodičov, že jazda pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok je mimoriadne nebezpečná nielen pre samotného vodiča, ale aj pre všetkých ostatných na cestách. Riziko vzniku dopravnej nehody sa totiž zvyšuje a nakoniec sa môže takáto jazda skončiť aj tragédiou. Jazdite preto zodpovedne a nikdy nesadajte za volant opití,” doplnila Antalová.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024