Skalickí policajti prekazili „zárobkovú činnosť“ dvom bratom, ktorí chceli zaviesť ukoristené predmety do výkupu. Prípad polícia vyšetruje ako prečin krádeže.

Dvaja Skaličania mali vojsť na ul. Hollého do areálu viacerých firiem, kde na zemi našli voľne položený demontovaný železný vypínač zo stožiara vysokého napätia, s príslušenstvom.

Približne 300 kg vážiaci „úlovok“ si naložili na ručný drevený vozík a odišli preč. Policajti si počas hliadkovania v meste Skalica vzápätí dvojicu s vozíkom všimli a keďže išlo o osoby, ktoré im už boli dobre známe, ihneď spozorneli. Krátko na to hliadke zavolala kolegyňa zo stálej služby, kde v tom čase prišiel nahlásiť krádež konateľ poškodenej firmy.

Nathaniel Knizkaren 2023

Z kamerových záznamov im policajtka poskytla informácie, že by malo ísť o dve osoby, „dvojčatá“ rovnako oblečené a tento popis dokonale sedel s výzorom osôb, ktoré mali policajti práve pred sebou s plne naloženým vozíkom. Policajná hliadka okamžite oboch bratov, vo veku 25 a 33 rokov, obmedzila na osobnej slobode a náklad im, z ich vozíka, zaistila.

Z prípadu krádeže sú podozriví obaja súrodenci, ktorí boli so súhlasom prokurátora, prepustení zo zadržania. Krádežou spôsobili, podľa predbežného vyjadrenia, škodu vo výške 2000 eur.

“Policajti 300 kilový náklad na ulici zaistili a vlastnoručne ho preložili na prívesný vozík a previezli na policajné oddelenie. Policajti zaistenú vec, po vykonaní procesných úkonov, vrátia späť pôvodnému majiteľovi,” informovala Záhorí.sk policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024