Z majstrovstiev SR v boxe mužov, žien a staršieho dorastu, ktoré sa konali v Galante, si boxeri Alpha Boxing Clubu Malacky priniesli vynikajúce výsledky, vrátane piatich medailí – 3x zlato (Adam Taro, Maksym Bocharov, Dávid Michálek) a 2x striebro (Rastislav Hanisko, Viktor Savin). Dávid Michálek je už 9-násobným majstrom SR.

Na šampionáte sa zúčastnilo 6 malackých boxerov. V staršom doraste nás reprezentoval Sebastian Kittner, ktorý v kategórii do 63,5 kg prehral až v semifinále po veľmi bojovnom výkone.

Rastislav Hanisko a Adam Taro štartovali spolu v jednej kategórii a ako nasadení začali každý v inej strane pavúka. Obaja vyhrali svoje semifinálové zápasy, avšak ich vzájomný finálový duel sa nekonal pre zranenie. Rasťo teda získal striebro a Adam si priniesol zlatú medailu.

Maksym Bocharov zvládol zápas vo finále mužov do 57 kg s prehľadom a k titulu majster Ukrajiny pridal aj majstra SR.

Viktor Savin po finálovej prehre (do 60 kg) obsadil striebornú priečku.

V kategórii do 92 kg pridal do svojej zbierky Dávid Michálek už deviaty titul majstra SR.