V piatkovom stretnutí 18. kola Niké ligy zvíťazili futbalisti MFK Skalica nad FK Železiarne Podbrezová 3:0. K hladkému triumfu im výrazne pomohol hosťujúci obranca Matej Oravec, ktorý už v 15. minúte dostal červenú kartu.

foto mfkskalica.sk

MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (2:0)

Góly: 17. Dani Alves, 36. Smékal, 74. Morong
Rozhodovali: Kružliak – Straka, Štofik
ŽK: Krčík, Rudzan – Galčík, Blahút, Grešák, Sanusi, Talakov
ČK: 15. Oravec, 67. Grešák po druhej ŽK (obaja Podbrezová)

Skalica: Junas – Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan – Nagy (89. Černek), Hollý (73. Mášik) – Morong (89. Matejov), Haša, Dani Alves (73. Gaži) – Smékal (60. Sobczyk)

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik (79. Mielke), Bakaľa, Bajo, Blahút (46. Ďatko) – Galčík (46. Talakov), Paraj, Sanusi (63. Assinor)

Domáci využili presilovku expresne, keď otvoril skóre hlavou Dani Alves. V 36. minúte zvýšil náskok Záhorákov Smékal a po prestávke stanovil konečný rezultát Morong. V tej chvíli už hrali hostia aj bez vylúčeného Grešáka.

Skalica zabodovala naplno prvýkrát od 4. novembra a v neúplnej tabuľke sa posunula na ôsme miesto pred Ružomberok, ktorý odohral o zápas menej. Podbrezová je piata, bodovo sa na ňu môžu cez víkend dotiahnuť Banská Bystrica a Trenčín.