V kultúrnom dome v obci Veľké Leváre v okrese Malacky sa na začiatku novembra začali realizovať stavebné práce. Cieľom bolo zrekonštruovať spoločenskú sálu a vstupnú halu. V rámci aktuálne realizovanej druhej etapy sa vybúrali pôvodné drevené obklady, vymenili rozvody vykurovania a vykurovacie telesá, vymenili zavesený strop, zrekonštruovali rozvody elektrickej energie a osadili LED svietidlá. Informuje o tom obec na sociálnej sieti.

foto obec Veľké Leváre

Spoločenskú sálu Veľké Leváre vybavili klimatizáciou, v sále i vo vstupnej hale je nainštalovaný akustický strop zlepšujúci akustické vlastnosti priestorov. “Vymenené sú tiež podlahy, všetky interiérové dvere a obklady stien. Vybudovaná je tiež šatňa na odkladanie kabátov. Rekonštrukčné práce sa chýlia ku koncu,” informuje obec.

Tulaj december 2023

“Plánovanou treťou etapou bude v budúcnosti vybudovanie a zariadenie novej kuchyne s chladiacimi boxami, rozšírenie knižnice a vybudovanie baru pre účely organizácie spoločenských podujatí,” dodáva obec.

Projekt obec Veľké Leváre realizuje vďaka finančnej podpore z fondov Európskej únie, konkrétne z Európskeho fondu regionálneho rozvoja z programu IROP REACT-EÚ. Kultúrny dom bude po rekonštrukcii sprístupnený v januári budúceho roka 2024.


.

Lapková patrola