Ešte v polovici novembra začala senická radnica s kompletnou rekonštrukciou obradnej miestnosti, ktorá sa nachádza na prízemí budovy mestského úradu. Informuje o tom mesto na webovej stránke.

foto Senica.sk

„Rekonštrukcia prinesie kvalitnejšie stropné osvetlenie, ale aj ozvučenie s novými mikrofónmi a reproduktormi. Súbežne budú nanesené nové omietky a na stenách pribudnú nové podsvietené panely so svietidlami. Kreslá v obradnej miestnosti sa dočkajú nového čalúnenia. V závere zrealizujeme položenie metrážneho záťažového koberca a miestnosť doplníme závesmi a vhodnými doplnkami,“ konkretizuje vedúca Organizačného oddelenia Mestského úradu Senica Silvia Krčová.

Nathaniel Knizkaren 2023

Sobášnu alebo obradovú miestnosť využíva radnica ako priestor na organizovanie civilných sobášov, uvítaní detí do života a iných oficiálnych slávnostných príležitostí. V roku 2023 si v nej svoje áno povedalo dovedna 57 snúbeneckých párov a do života bolo uvítaných 30 malých občiankov. Zavŕšenie rekonštrukcie sobášnej miestnosti je naplánovaní na záver januára 2024.

náhľad architektonickej štúdie, Senica.sk

Senica.sk


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024