Päť úsekov cyklotrás v celkovej dĺžke 24,3 kilometra za 4,9 milióna eur vybudoval v roku 2023 Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Tri úseky, spolu v dĺžke vyše 17 km, pribudli na Moravskej cyklomagistrále, ďalší na Vážskej cyklomagistrále a jeden realizoval v spolupráci s obcou Jaslovské Bohunice a Slovenskými elektrárňami. Na štyri z nich čerpal nenávratné finančné príspevky z eurofondov. Informoval o tom komunikačný odbor TTSK.

“Je to najviac za posledné roky. Budovaním cyklotrás prispievame k bezpečnejšej doprave obyvateľov do práce či školy, pričom ovplyvňujeme dopravné správanie ekologickým a udržateľným smerom. V neposlednom rade výrazne zvyšujeme potenciál cestovného ruchu v našom kraji,” uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Nathaniel Knizkaren 2023

V roku 2024 plánujú stavať ďalšie úseky a projektovo pripravovať ďalšie cyklotrasy, na ktoré chce TTSK získať európske zdroje. Plánujeme pokračovať napríklad s úsekom Moravskej cyklomagistrály od Adamovských jazier v blízkosti mesta Gbely po Lávku Veľkej Moravy, ako aj úsekom Vážskej cyklomagistrály popri rieke Váh až po Hlohovec,” doplnil. Za celoročné aktivity obhájil TTSK prvenstvo v národnej súťaži o Cenu Európskeho týždňa mobility 2023 v kategórii aktívnych samosprávnych krajov.


.

Lapková patrola