Malacké Divadlo na hambálku poteší svojich priaznivcov už v sobotu 20. januára v kine Záhoran divadelnou hrou Jozefa Gregora Tajovského Ženský zákon, ktorú famózne preložili do írečitej záhoráčtiny bratia Jozef a Štefan Moravčíkovci, rodáci z Jakubova.

foto DNH

Pripomeňme si, že veselohra klasika slovenskej literatúry z dedinského prostredia bola prvotinou Divadla na hambálku. Jeho premiéru odohrali v Malackách v Spoločenskom dome MCK 23. novembra 2002, takže divadlo má túto hru, ktorá bola zakaždým beznádejne vypredaná, vo svojom repertoári už 22 rokov!

“Neznahaňba je to, jednému slubuje, s druhým sa raduje! To vyprávjaj temu, co seno žere. Takú bych ti pleščiu, že bys létaua s holubama a padua s prvním snehem…” Na takéto a iné slovné prestrelky sa môžete tešiť, keď sa v sobotu vydáte do kina Záhoran na Tajovského tradičnú hru podanú netradične v záhoráčtine, s ktorou zožali od roku 2002 malackí ochotníci pod vedením režiséra Vlada Zetka celý rad úspechov.

Ženský zákon, jednoduchý príbeh o medziľudských vzťahoch, je priam nabitý humorom a vtipom. Rozpráva o láske mladých ľudí a o tom, čo všetko dokážu narobiť s našimi životmi sebectvo, majetok a intrigy. Špecifickou postavou hry je Dora, ktorej najväčšou záľubou je roznášať po dedine klebety, čím sa postará o nejeden problém. Ozaj, nepripomína vám to niečo?

Ženský zákon (po záhorácky): réžia Vlado Zetek, asistent réžie a zvuk Peter Hegyi, svetlo František Hladký, scéna Libuška Čtveráková ml., kostýmy: Libuška Čtveráková ml. a kol.

Účinkujú: Romana Hoďovská, Michal Šefčík, Mária Knotková, Zuzana Bertová, Marta Balúchová, Augustín Kura, Vladimír Kratochvíl, Zuzana Bezáková a ďalší…

Posledné vstupenky kúpite na webe mckmalacky.sk

Článok vyšiel v našom partnerskom týždenníku Záhorák


.

INAT Rezanie laserom