Obrazová publikácia „Záhorie – potulky krajinou“ pre mnohých čitateľov nie je žiadnou novinkou. Na pultoch kníhkupectiev je možné si ju zakúpiť od roku 2008.

Zaujímavá je nielen pre našinca, ale aj pre anglicky alebo nemecky hovoriaceho čitateľa. Publikácia predstavuje skôr akéhosi sprievodcu po jednotlivých mestečkách a obciach, čo dopĺňa obrazová dokumentácia od fotografa Alexandra Jirouška. Kniha mapuje krajinu od Skalice cez Malacky až po Bratislavu. Jednotlivé fotografie obsahujú popis, predovšetkým sú to informácie historického, kultúrneho, ale aj geografického charakteru. Zachytávajú tradície, ale aj bežný život. Okrem fotografií spestrujú knihu aj krátke básne, typické pre jednotlivú obec či mesto.

Nakoľko vydanie tejto publikácie je v obehu už zopár rokov, mnohé fotografie nie sú aktuálne. Väčšina obcí prešlo v posledných rokoch rôznymi rekonštrukciami, revitalizáciami. Avšak o to viac je publikácia zaujímavejšia. Čitateľ si môže zaspomínať, oživiť spomienky na svoj rodné mesto, obec. Táto kniha je skvelým sprievodcom miestami či už známymi alebo neznámymi. Publikácia je preto vhodným artiklom nielen na prezentáciu nášho regiónu, či už v zahraničí alebo v rámci Slovenska, ale aj dobrým študijným materiálom pre žiakov a študentov, ktorí sa vo svojich prácach zaoberajú tematikou Záhoria. Knihu v rámci nášho regiónu určite zoženiete v Kníhkupectve Bystrický v Holíči.


.
Toto je čítané

Jáňan Ľuboš Pribila prešiel ako prvý Slovák cestu Via Alpina

V roku 2023 sa Jáňan Ľuboš Pribila zapísal do histórie ako prvý…

BM: Ustekana sobota