Futbalisti TJ Družstevník Kunov sa po jesennej časti 8. ligy ObFZ Senica nachádzajú na 5. mieste tabuľky so 17 bodmi. Predseda a kapitán mužstva Milan Černek hodnotí prvú polovicu sezóny ako menej úspešnú, no cieľ do jari je jasný – umiestniť sa do tretieho miesta.

Černek hovorí o stúpajúcej úrovni 8. ligy: “Tento rok určite stúpla kvalita ligy, najmä kvôli príchodu Senice, z dlhodobého hľadiska si myslíme že úroveň stúpa najmä kvôli príchodu viacerých kvalitných hráčov do všetkých klubov.”

Macek Knihy.Zahori

Kapitána ajviac mrzí domáca prehra so Smrdákmi a Hradišťom. “Proti Hradištu sme postrádali 8 hráčov základnej zostavy a zápas so Smrdákmi sme takticky nezvládli. Mrzí tiež aj remíza vo Vrádišti, kde sa nám nešťastne na rozcvičke zranil zastupujúci brankár a zápas tak musel odchytať hráč. Na druhej strane nás tešia tri body zo Sekúľ,” hodnotí zápasy.

K neúspechu v niektorých zápasoch prispeli zranenia a pracovné povinnosti hráčov. “Do množstva zápasov museli nastupovať dorastenci,” vysvetľuje Černek.

Záhorácke rádio 2024 01

Zimná príprava v Kunove už začala. “Trénujeme trikrát do týždňa, raz vonku kondičný tréning, raz na umelej tráve a raz v športovej hale, okrem toho máme naplánované tri prípravné zápasy,” dodáva.

Cieľom do jari je umiestniť sa do tretieho miesta. “Chceme v prvom rade zostať zdraví, baviť divákov a udržiavať špičkový kolektív.” uzatvára Černek.

Odchody

Jozef Burián – TJ Kerko Šajdíkové Humence

Príchody

Pavol Slezák – TJ Družstevník Rybky

Prípravné zápasy

Rovensko
Cerová
Čáčov


.
Toto je čítané

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…

BM: Ustekana sobota