Holíčski basketbalisi vycestovali v ďalšom kole odvetnej časti 2. ligy Západ na palubovku Dunajskej Stredy.

BK DSG Dunajská Streda – MŠK BO Holíč 45 : 74 (26 : 36 polčas)

Body + zostava Holíč: Hanusek 15, Jaborník 14, Mlynek 13, Snopko 10, Došek 9, Pukančík 9, Chrenka 3, Barančík 1, Mihaliska

Holíč nastúpil v ďalšom kole 2. ligy Západ na palubovke posilneného družstva Dunajskej Stredy. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim hráčom, ktorí vyhrali prvé dejstvo v pomere 14 : 11.  V druhej štvrtine však Holíčania prebrali oprate zápasu do svojich rúk, a na polčasovú prestávku odišli s 10-bodovým náskokom.

V druhom polčase Holíč nedopustil žiadne zdramatizovanie zápasu a svoj náskok dokonca navýšil na priepastných 29 bodov. Holíčania predviedli veľmi koncentrovaní výkon a kolektívnu hru, čím si pripísali už ôsmu výhru v rade. Holíč sa touto výhrou priblížil k stanovenému cielu – účasti vo Final-4.

Už ďalšiu sobotu 24. februára o 16:00 nastúpia Holíčania na domácej palubovke proti súperovi z Nitry. Jedná sa o dohrávku predošlého súťažného kola a zároveň to bude predposledný zápas Holíčanov na domácej palubovke.

Zdroj: holicbasket.sk