O polovicu viac osôb ako v roku 2022 zomrelo vlani pri dopravných nehodách na území Trnavského kraja. Následky kolízií neprežilo v roku 2023 spolu 45 ľudí, rok predtým to bolo 30. Najviac aj najväčší nárast nehôd s tragickým koncom bolo v okrese Dunajská Streda. Informovala o tom trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

foto Polícia SR

Polícia zaevidovala v roku 2023 v Trnavskom kraji celkom 1351 nehôd, z toho bolo 38 s tragickým následkom. V okrese Dunajská Streda sa ich stalo 11 (o štyri viac ako v roku 2022), v okrese Trnave sedem (o dve viac), v okrese Galanta šesť. Okres Piešťany nemal v roku 2022 žiadnu smrteľnú nehodu, vlani ich bolo päť. Okres Hlohovec, Senica a Skalica majú v evidencii po tri a jediná Skalica zaznamenala pokles o jednu tragédiu na cestách.

Pálfyovci Knihy.Zahori

Štyridsať obetí z celkového množstva zomrelo pri nehodách, ktoré zavinili vodiči, ďalších 12 osôb sa pri nich zranilo ťažko, 12 ľahko a päť dopravných nehôd bolo zavinených vodičmi aj pod vplyvom alkoholu. Vo všetkých ukazovateľoch došlo podľa hovorkyne k negatívnemu nárastu.

“Najviac úmrtí bolo zaznamenaných mimo obce,” konštatuje. Ďalšími príčinami smrteľných nehôd boli porušenie povinnosti vodiča, nesprávny spôsob jazdy a nedovolená rýchlosť.


.

BM: Ustekana sobota