Holíčania nastúpili na svoj predposledný domáci zápas základnej časti 2. ligy Západ proti súperovi z Nitry.

Ilustračné foto archív MŠK BO Holíč

MŠK BO Holíč – BK Exit Nitra 72 : 68 (34 : 33 polčas)

Body + zostava Holíč: Hanusek 26, Jaborník 14, Pukančík 10, Snopko 8, Došek 7, Mlynek 7, Chrenka, Barančík

Tréner: Marenčík Ľ.

Už úvod zápasu naznačil, že sa bude hrať vyrovnaná partia. Súper z Nitry dokázal reagovať na každý vsietený koš Holíčanov, a prvé dejstvo skončilo remízou 15:15. Holíčania sa v druhej štvrtine snažili súperovi bodovo odtrhnúť, no nepatrný náskok 5-tich bodov Nitra pred koncom prvého polčasu stiahla len na 1 bod.

V tretej štvrtine sa podarilo Holíčanom vybudovať jemný náskok v podobe 7-mich bodov. Holíč si tento náskok ubránil až do konca posledného dejstva, a pripísal si tak veľmi dôležité víťazstvo.

MŠK BO Holíč zostáva lídrom priebežnej tabuľky s deviatimi víťazstvami a len jednou prehrou.

Zdroj: holicbasket.sk