V piatok 23. februára predpoludním bolo na malackom gymnáziu na Ulici 1. mája viac rušno než obvykle. Škola poskytla svoje priestory pre darcov krvi. Malackú kvapku krvi zorganizovali Mestský spolok Červeného kríža (MsSČK) Malacky, Národná transfúzna služba Ružinov a mesto Malacky. Informuje o tom mesto na webovej stránke.

foto malacky.sk

Záujemcov prišlo 91, z nich sa na odbere zúčastnilo 61. Z tohto počtu bolo 17 prvodarcov. „Celkovo sa odobralo 19 800 ml krvi, čo nás všetkých teší. Dnes sme okrem iných pomohli aj Majke, ktorú čaká operácia. Všetkým darcom, aj tým, ktorým sme krv už nemohli zobrať, veľmi pekne ďakujeme,“ informovala Klaudia Kovárová z MsSČK Malacky.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

Poďakovanie patrí aj zamestnancom NTS Ružinov, gymnáziu na Ulici 1. mája, mestu Malacky, spoločnosti MEDICA PLUS. „Ďakujeme profesorovi Šrámkovi za prípravu miestností k odberu aj za získavanie prvodarcov i pravidelných darcov,“ hovorí Klaudia Kovárová a dopĺňa zoznam tých, čo pomáhali, a svoje najbližšie spolupracovníčky: Beatu Sánovskú, Janu Mazúrovú Jánošovú, Andreu Hudecovú, Martu Mikušovú.

Zdroj: malacky.sk, -lp-/-nj-


.
Toto je čítané

Jáňan Ľuboš Pribila prešiel ako prvý Slovák cestu Via Alpina

V roku 2023 sa Jáňan Ľuboš Pribila zapísal do histórie ako prvý…

BM: Ustekana sobota