Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky zakončili základnú časť Niké Handball extraligy najtesnejšou prehrou na palubovke tretieho mužstva súťaže MHC Nové Zámky. Vo štvrťfinále ich súperom bude obhajca titulu z Považskej Bystrice.

foto Lucia Obžerová

MHC Nové Zámky – HC Záhoráci Stupava/Malacky 33:32 (18:16)

Najviac gólov MHC Nové Zámky: Stráňovský 9/2, Tilandy 6/1, Kocák 5, Vadkerti 4

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Velebný, Maslić – Burnazović, Valachovič 4, Vasovič 2, Ristić 9, Jánoš, Tóth, Žunić 2, Kovács 1/1, Konečný 5/3, Kurka 1, Blašković 3, D. Grich 5, tréner Ćirić, vedúci mužstva B. Grich a M. Rybár.

Macek Knihy.Zahori

Zápas sa v prvom polčase niesol vo veľmi vyrovnanom duchu, keď ani jeden tím neviedol o voac ako dva góly. Prvým sa to podarilo Záhorákom, ktorí hneď v úvode odskočili na dvojgólové vedenie a ešte v 7. minúte po presnom zásahu Ristića viedli 5:3. Potom však prišli tri presné zásahy domácich, ktorí skóre otočili. Tesné vedenie si udržiavali až do 19. minúty, kedy sa po premenenej sedmičke Kovácsa opäť dostali do vedenia hostia. Záhoráci si udržiavali tesné vedenie až do záverečnej päťminútovky. Tú však lepšie zvládli domáci. Strelili v nej tri góly, kým hostia ani jeden a do šatní išli s dvojgólovým vedením.

Zlou správou pre hostí bolo, že druhý polčas pokračoval tam, kde skončil prvý a domáci postupne navyšovali náskok. Prvých 10 minút druhého polčasu vyhrali Novozámčania 8:2 a vytvorili si zdanlivo komfortný náskok 8 gólov. Z neho však zverenci Bojana Ćirića postupne začali ukrajovať, keď ich niekoľkými výbornými zákrokmi podržal aj brankár Velebný. Päťgólová šnúra znamenala zníženie na tri góly a 5 minút pred koncom to bolo už len o jediný gól. Na nešťastie pre hostí, práve v týchto okamihoch prišli z ich strany zbytočné technické chyby, ktoré skúsenejší domáci dokázali trestať a udržiavať si tesný náskok. Ten im nakoniec zostal až do záverečného hvizdu a napokon sa tešili po najtesnejšom víťazstve 33:32 zo zisku dvoch bodov.

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky sa vo štvrťfinále play-off stretnú s druhým tímom základnej časti, ktorým je obhajca titulu z Považskej Bystrice.

Dvojice vo štvrťfinále play-off: Tatran Prešov – ŠKP Bratislava, MŠK Považská Bystrica – Záhoráci Stupava/Malacky, MHC Štart Nové Zámky – HK Košice, HK Agro Topoľčany – HK Kúpele Bojnice.

Konečná tabuľka základnej časti NHE 2023/2024 po 22. kole:

zdroj slovakhandball.sk

.

Futbal: Trenčania ukončili skalickú sériu bez prehry

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 7. kola nadstavbovej časti Niké…