Holíčania nastúpili na svoj ďalší zápas na palubovke súpera z Partizánskeho. Do zápasu nástupilo družstvo Holíča bez svojich troch klúčových podkošových hráčov, ktorí z rôznych dôvod chýbali. Naopak súper z Partizánskeho nastúpil do zápasu v maximálnom možnom počte 12 hráčov.

ilustračné foto

Úvod zápasu sa pre Holíčanov rozbehol dobre, keď sa rýchlo ujali vedenia a postupne ho zvyšovali. Tento trend pokračoval až do konca prvého dejstva, ktoré Holíč vyhral 23 : 15. V druhom dejstve sa však súper z Partizánskeho strelecky rozbehol a postupne zmazal svoje manko. Partizánske sa ku koncu druhej štvrtiny dokonca ujalo vedenia a Holíčania nakoniec odchádzali na polčasovú prestávku s mankom troch bodov.

Úvod tretej štvrtiny hráčom MŠK BO Holíč vôbec nevyšiel a v istom momente prehrávali až o 16 bodov. Šnúrov troch premenených trojbodových striel a trestných hodov ku koncu tohoto dejstva sa však Holíčania vrátili do zápasu a manko znížili na 5 bodov.

Pálfyovci Knihy.Zahori

Štvrtá štvrtina bola veľmi vyrovnaná. Holíčania zmazali manko súpera a 4 sekundy do konca stretnutia sa dostali premenenou trojbodovou strelou do vedenia o 3 body. Partizánske však dokázalo odpovedať rovnakým spôsobom a 1 sekundu pred koncom vyrovnali trojbodovou strelou, čím si vynútili predĺženie.

V predĺžení už Holíčania nenechali nič na náhodu a od začiatku sa chopili vedenia. Sériou trestných hodov Holíč navýšil svoj náskok na 7 bodov, a ku koncu zasadil rozhodujúci úder obranným ziskom a následným premeneným dvojtaktom na nebránený kôš súpera.

Holíč si týmto vydretým víťazstvom napravil chuť z Ivanky pri Dunaji a zapísal si tak 10-te víťazstvo do tabuľky. MŠK BO Holíč zostáva na priebežnom 1. mieste skupiny Západ a taktiež si touto výhrou zabezpečil účasť vo Final-4.

BK Iskra Partizánske – MŠK BO Holíč 92:101pp (46:43 polčas, 87:87 riadny hrací čas)
Body + zostava Holíč: Snopko 37, Jaborník 27, Pukančík 22, Kubinec 8, Burský 4, Mihaliska 3, Kovárik, Barančík
Tréner: Marenčík Ľ.


.

BM: Ustekana sobota