Organizácie pracujúce s dobrovoľníkmi, ale aj s mládežou, seniormi či zdravotne a sociálne znevýhodnenými občanmi, nadácie aj občianske združenia na území Trnavského kraja – pre ne je určený DOBROprogram, ktorý pripravilo Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja (DCTK) s podporou Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry a TTSK.

Ide o grantový program na podporu dlhodobých dobrovoľníckych projektov – buď celkom nových, ktoré sa ešte len plánujú uskutočniť, alebo už existujúcich, ktoré sa práve vďaka takejto podpore môžu zdokonaliť. Vybraným desiatim organizáciám DOBROprogram zabezpečí akreditovaný tréning Manažment dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, finančnú podporu vo výške do 500 eur, odborný mentoring a, samozrejme, nové kontakty, zdieľanie nápadov a skúseností. 

Plocha draka Knihy.Zahori

Cieľom programu je umožniť organizáciám vyškoliť si vlastných koordinátorov dobrovoľníkov a zabezpečiť tak lepšie podmienky pre dobrovoľníctvo v Trnavskom kraji. Organizácie môžu o grant zažiadať do 31. marca prostredníctvom online formulára. O výbere projektov rozhodne hodnotiaca komisia 15. apríla.

Viac informácií nájdu záujemcovia na webe DCTK.


.

BM: Ustekana sobota