Krajský vyšetrovateľ začal vo veci štvrtkového (21. 3.) úmrtia 52-ročnej ženy zo Senice trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Policajti aj v piatok pokračujú v ďalších procesných úkonoch, ktoré majú za cieľ objasniť motív činu a všetky okolnosti, ktoré mu v meste predchádzali. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

foto Polícia SR

Tragédia sa stala popoludní pri miestnej škole, kde mal bývalý manžel niekoľkými strelnými ranami ženu usmrtiť. Z miesta činu odišiel a o niečo neskôr ho našli v parku bez známok života. “V tomto prípade vedieme trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,” uviedla Linkešová.

Macek Knihy.Zahori

Polícia, ako doplnila, po nahlásení udalosti vyslala na miesto všetky dostupné hliadky, ktoré miesto činu uzavreli a zároveň začali pátranie po stope po podozrivom 51-ročnom mužovi. “Na miesto činu polícia prizvala aj obhliadajúceho lekára a expertov z Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru, ktorí sa vyjadria k presným príčinám úmrtí,” dodala Linkešová.


.

BM: Ustekana sobota