V kúpeľoch Smrdáky pri Senici zakaždým volia aj kúpeľní hostia, keď je umožnené vybaviť si voličský preukaz na hlasovanie. V sobotnej voľbe prezidenta túto možnosť podľa predsedníčky okrskovej volebnej komisie Márie Škojecovej využívajú zhruba na rovnakej úrovni ako pri voľbách predchádzajúcich.

Kúpele Smrdáky, foto Tomáš Bilka

“Do 15.00 h prišlo 46 voličov s voličským preukazom,” uviedla pre TASR. Svoj hlas prišli odovzdať obyvatelia Bratislavy, Ružomberka, Považskej Bystrice, Banskej Bystrice, tiež Lučenca i blízkej Skalice, ktorí absolvujú kúpeľný pobyt v niektorom z kúpeľných domov. “Chodia muži i ženy, zhruba v rovnakom pomere,” dodala. Škojecová predpokladá, že do záverečnej dosiahnu počet okolo 80, čo býva priemerná účasť voličov s voličskými preukazmi.

Malacké pohľady Knihy.Zahori

V Smrdákoch je zriadený len jeden volebný okrsok, zapísaných je 459 oprávnených voličov, účasť sa zatiaľ pohybuje okolo 40 percent. Podľa starostky Ingrid Tripšanskej v tomto roku prvýkrát v histórii porušili pravidlo a namiesto obecného úradu je volebná miestnosť z organizačných dôvodov otvorená na miestnej základnej škole. “Ku kúpeľom je to bližšie,” dodala Škojecová.


.
Toto je čítané

Trnavská župa stavia v Senici novú telocvičňu

Stavba novej športovej haly pri župnej Strednej odbornej škole podnikania v remeslách…

BM: Ustekana sobota